Poduszka ortopedyczna do spania

Źle dobrana lub zużyta poduszka może prowadzić do zaburzeń snu, problemów z koncentracją w ciągu dnia, a także dolegliwości bólowych ze strony szyjnego odcinka kręgosłupa, czy głowy. Jakie poduszki ortopedyczne dostępne są na rynku i czym się kierować wybierając idealnie dopasowaną do swoich potrzeb?

Dlaczego warto spać na poduszce ortopedycznej?

Stosowanie poduszki ortopedycznej zaleca się przede wszystkim osobom cierpiącym na problemy z kręgosłupem, zespoły bólowe dotyczące pleców lub głowy, dyskopatie, bądź zaburzenia snu. Wyprofilowana poduszka jest także doskonałym narzędziem do tego, by zapobiegać powyższym dolegliwościom i każdego ranka wstawać wypoczętym.

To właśnie z myślą o prozdrowotnych właściwościach powstają produkty marki Valde. Firma jest na polskim rynku prekursorem w zakresie tworzenia poduszek ortopedycznych. Dzięki ogromnemu doświadczeniu wypracowała różnorakie modele, wśród których każdy może znaleźć spełniający jego oczekiwania oraz potrzeby.

Jak wybrać poduszkę ortopedyczną?

Jednym z kryteriów wyboru jest pozycja, w której śpisz. Wyróżnia się bowiem poduszki dla osób śpiących na plecach lub na boku. Mają one odmienną wysokość oraz są inaczej wymodelowane. Wysokość poduszki powinna być dostosowana również do Twojej postury i długości szyi, dlatego przed zakupem zmierz długość swojego barku, a od wyniku odejmij 1,5 cm. Poduszka w najwyższym punkcie nie może przekraczać otrzymanej liczby.

Kolejnym punktem, na który musisz zwrócić uwagę, jest stopień twardości poduszki. Stosowana w produktach marki Valde pianka Memory, występuje w 3 standardowych stopniach: miękkim, średnim i twardym. Istnieje jednak możliwość złożenia indywidualnego zamówienia adekwatnie do swoich potrzeb. Zwykle osoby o wyższej wadze wybierają twardsze poduszki. Produkty miękkie najlepiej sprawdzają się w przypadku dzieci do 14 roku życia http://valde.pl/poduszki-ortopedyczne/poduszki-dla-dzieci/.

Poza poduszkami do spania, wyróżnia się także poduszki ortopedyczne do siedzenia, do auta, a także dla kobiet w ciąży i niemowląt https://www.valde.pl/poduszki-ortopedyczne/poduszki-dla-niemowlat-i-kobiet-w-ciazy/.

O czym jeszcze musisz pamiętać, kupując poduszkę ortopedyczną?

Najlepiej jest skorzystać z oferty sprawdzonej i doświadczonej marki. Jej produkty powinny posiadać certyfikaty oraz atesty. Zwróć uwagę, by poduszka pozbawiona była zapachu. Mógłby on powodować dyskomfort podczas snu i bóle głowy. Dobrej jakości poduszki powinny być łatwe w utrzymaniu higienicznej czystości i nie powodować alergii. Doskonale sprawdza się podwójna poszewka, która zabezpiecza piankę przed zabrudzeniami i łatwo można ją zdjąć do prania.

Zadbaj o swój zdrowy sen zamawiając poduszkę ortopedyczną Valde. W razie wątpliwości w kwestii wyboru odpowiedniego modelu, skontaktuj się z konsultantem, który przeprowadzi Cię przez cały proces decyzyjny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here