Piwo a odchudzanie

Przeciętnemu człowiekowi trudno tak zupełnie całkowicie zrezygnować ze spożywania napojów wysokoprocentowych. Alkohol w pewnych sytuacjach jest dosłownie niezastąpiony. Nawet jeśli sam nie jesteś jego zagorzałym miłośnikiem, na pewno od czasu do czasu zdarza ci się po niego sięgnąć, gdy np. wracasz zmęczony z pracy i chcesz jak najszybciej się odprężyć albo spotykasz się ze znajomymi na grillu w plenerze, do którego idealnie pasuje mocno schłodzone piwo. Piwo a odchudzanie – a jak to wygląda w praktyce? Czy jesteś w stanie wciąż chudnąć, jeżeli nie zrezygnujesz całkowicie ze spożywania napojów wyskokowych?

Lata temu spopularyzowała się teoria, według której piwo miało wspomagać redukcję masy ciała. Najprawdopodobniej stworzona została przez ludzi, którzy chcieli usprawiedliwić czymś swoje postępowanie, bo nie ma w niej oczywiście ani krzty prawdy, dlatego nie myśl, że jeśli będziesz regularnie spożywać piwo, uda ci się szybciej schudnąć. Kolejną przyczyna utworzenia takiej teorii może leżeć w odwadniającym działaniu alkoholu. Na pewno zdarzyło ci się kiedyś schudnąć po mocno zakrapianej imprezie, dlatego sam mógłbyś dojść do podobnych wniosków, ale stało się tak tylko dlatego, że utraciłeś olbrzymie ilości wody. Prędzej czy później zrzucona w ten sposób waga i tak wraca, gdy tylko organizm uzupełni swoje niedobory.

Piwo a odchudzanie – skoro ten wysokoprocentowy napój nie pomaga w zrzucaniu wagi, czy koniecznie musisz z niego całkowicie zrezygnować? Całe szczęście nie. Zdaj sobie jednak sprawę z tego, że piwo na pewno ci w niczym nie pomoże. Nie możesz pić go i wierzyć w to, że w jakiś magiczny sposób doprowadzi ono do szybszego spalania tkanki tłuszczowej. Takie cuda niestety nie istnieją, zwłaszcza że alkohol odwadnia, a gdy organizm zaczyna go trawić, jednocześnie nie jest w stanie przeprowadzać innych procesów metabolicznych, dlatego odchudzanie zostaje częściowo zahamowane. Nie powinieneś jednak podchodzić do diety zbyt rygorystycznie. Zdołasz na niej wytrwać tylko wtedy, gdy będzie ona dla ciebie przynajmniej częściowo przyjemna. Nie odmawiaj sobie zatem wszystkich ulubionych produktów. Dieta nie powinna zmienić twojego normalnego trybu życia.

Jeżeli więc właśnie otrzymałeś zaproszenie na wakacyjnego grilla u znajomych i wiesz, że nie będzie to bezalkoholowa impreza, nie zastanawiaj się dłużej, a normalnie na nią pójdź i pozwól sobie na dwie butelki ulubionego piwa. Jeśli nie będziesz przesadzać z ilością alkoholu, na pewno nie zaburzy on twojego odchudzania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here