Peruka z włosów syntetycznych

Rynek perukarski dynamicznie się rozwija. W salonach z wysokiej jakości nakryciami głowy znajdziemy szeroki wybór produktów służących do maskowania miejscowych prześwitów oraz pełne peruki zastępujące włosy utracone w wyniku choroby, urazów czy leczenia. Do produkcji peruk, tresek i dopinek używa się włosów pochodzenia syntetycznego oraz naturalnego. Dzisiaj weźmiemy pod lupę peruki tkane z włosów syntetycznych. Co powinna o nich wiedzieć każda osoba planująca zakup peruki? Sprawdź, czym charakteryzuje się peruka z włosów syntetycznych i znajdź wariant dla siebie!

Włosy naturalne kontra sztuczne

Jeszcze do niedawna różnice między perukami naturalnymi a syntetycznymi były mocno zauważalne. Dzisiaj ta dysproporcja wyraźnie się wyrównała. Do produkcji nowoczesnych peruk syntetycznych nie używa się już sztywnych, nienaturalnie odbijających światło pasm. Wręcz przeciwnie – na pierwszy rzut oka różnice między perukami syntetycznymi a ich droższymi odpowiednikami są niemal niezauważalne. Produkowane fabrycznie pasma są miękkie i lśniące. Marzysz o długich, hollywoodzkich falach w kolorze chłodnego blondu? A może, wręcz przeciwnie, chętnie zastąpisz rude loki krótkim, drapieżnym bobem? W dobrze wyposażonych salonach perukarskich znajdziesz ogrom różnorodnych modeli różniących się rodzajem cięcia, kolorem, długością. Wybierając perukę syntetyczną, możesz zbliżyć swój wygląd do stanu sprzed wystąpienia symptomów chorobowych lub zaprezentować się w całkowicie nowej odsłonie.

Ze względu na brak ochronnych łusek włosy syntetyczne źle znoszą kontakt z czynnikami zewnętrznymi, przede wszystkim wysoką temperaturą. Pamiętaj o tym, że nowe włosy nie powinny być suszone gorącym powietrzem, modelowane, kręcone lokówką ani prostowane. Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest w tym przypadku regularne mycie z użyciem specjalistycznych kosmetyków (szamponów, balsamów i mgiełek antystatycznych). Specjaliści zalecają, aby robić to mniej więcej dwa razy w miesiącu. Nieużywana peruka syntetyczna powinna być przechowywana z dala od kurzu i promieniowania UV.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here