Obróbka maszynowa otworów

Obróbka otworów to element który wiąże wszystkie rdzaje obrabiarek skrawających – niezależnie od tego, czy korzystamy z frezarki CNC, z tokarki CNC czy z plotera frezującego wiertło do metalu z węglika spiekanego czy pogłębiacz stożkowy do metalu muszą znaleźć się na naszym wyposażeniu.

Wiertło do metalu z węglika spiekanego jest najszybszym rozwiązaniem do wykonania otworów – dzięki wykorzystaniu odpowiedniego ostrzenia ma ono właściwości samocentrujące, przez co nie wymaga wcześniejszego nawiercania, a fakt wykonania wiertła z węglika spiekanego pozwala na uzyskanie parametrów obróbki około pięć razy większych niż w przypadku użycia typowego wiertła HSS. Aby poprawnie wykorzystać polepszone właściwości narzędzia należy na początku poprawnie je dobrać do wymaganej obróbki. W katalogu firmy  Sartorius, której produktów dystrybutorem na Polskę jest firma Abplanalp, znajdziemy blisko 80 typoszeregów – wiertło do metalu z węglika spiekanego w różnych zakresach średnic wietła, długości wiertła  czy też pokryć. Wszystko to w jednym celu, aby zagwarantować dobór najlepszego rozwiązania do wykonania obróbki dla  swoich klientów. Tuzin doradców techniczno-handlowych firmy Abplanalp pomoże w wybraniu odpowiedniego z nich, lub w przypadku bardziej zaawansowanych i znających branżę technologicczną klientów –  dostarczy katalog który nie dość, że zawiera w sobie wspomniane wcześniej narzędzia, dzięki czemu wybierzemy najlepsze wiertło do metalu z węglika spiekanego do naszych potrzeb, to oczywiście dostarcza tabele aplikacji (parametrów obróbkowych) oraz ceny aby ocenić opłacalność zakupu.

Pogłębiacz stożkowy do metalu to obowiązkowe wyposażenie dla każdego, kto chce otwór nie tylko wykonać, ale wykonać dobrze. Pod tą nazwą obecnie kryją się nie tylko typowe pogłębiacze do wykonywania pogłębień pod łby stożkowe śrub, ale są też tam typowe fazowniki, które równie dobrze nadają się do pracy osiowej w otworach. Pogłębiacz stożkowy do metalu również znajdziemy w katalogu Sartorius, i podobnie jak przy wiertłach, dowiemy się zarówno jaka jest cena konkretnego modelu pogłębiacza, jak też jak go poprawnie użyć. Możemy też sięgnąć do katalogu Groth – fazowniki firmy VanHoorn ParaTooling które tam znajdziemy są produktem bardzo uniwersalnym, bo poza fazowaniem osiowym otworów można również wykonywać nimi fazowanie innych kształtów.  Dzięki temu jedno narzędzie jest znacznie bardziej uniwersalne, co pozwala na redukcję kosztów oraz zapotrzebowania w miejsca w magazynie narzędziowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here