Najpopularniejsze odmiany nasion konopi

Kolekcjonerskie nasiona konopi – wiele osób z pewnością o nich słyszało, choć nie każdy zdaje sobie sprawę czym dokładnie są. Obecnie, nasiona kolekcjonerskie to jedne z najchętniej wybieranych produktów konopnych, po które sięgają nie tylko amatorzy samej marihuany. Nasiona mają funkcję kolekcjonerską, co oznacza, że są nabywane w celu ich biernego użytkowania. Możesz za ich pomocą stworzyć mniej lub bardziej rozbudowaną kolekcję, złożoną z różnej ilości nasion. Poniżej wgryzamy się w temat nasion kolekcjonerskich od strony ich odbiorców. Podpowiadamy jakie rodzaje nasion cieszą się największą popularnością, gdzie możesz się w nie zaopatrzyć oraz jakim cechom oferowanych produktów warto dokładnie się przyjrzeć, by uniknąć nieudanego zakupu. 

Nasiona kolekcjonerskie – zakup na lata 

Nasiona warto kupować po dokładnym określeniu swoich potrzeb oraz preferencji związanych z ich kolekcjonowaniem oraz tworzeniem własnego zbioru. Im bardziej będziesz świadom swoich oczekiwań, tym bardziej dopasowane ziarenko zamówisz. Rozpocznijmy od dwóch kwestii podstawowych, czyli tak zwanych automatów oraz nasion feminizowanych. Obie kategorie produktów cieszą się dużą popularnością i są przedmiotem większości dokonywanych transakcji. 

Nasiona automatyczne to produkty wyhodowane na skutek specjalnych zabiegów i krzyżówek genetycznych. Dzięki wymieszaniu odmian odznaczających się wybranymi cechami, uzyskane nasionko posiada sprofilowany w pożądany sposób kod genetyczny. Mówiąc wprost, zawarty w nim program DNA zawiera komendy aktywizujące kwitnienie, bez konieczności ingerencji w ilość dostarczanego światła. 

Nasiona feminizowane są również chętnie wybierane do prywatnych kolekcji. Podobnie jak automaty, zostały wyhodowane na skutek przemyślanej i zaplanowanej hodowli krzyżowej, w której uczestniczyły rośliny o różnych cechach płciowych. Uzyskany w ten sposób rezultat to nasionko posiadające wyłącznie gany żeńskie. 

Odmiany dla koneserów i początkujących kolekcjonerów 

Nasiona konopi kolekcjonerskie różnią się także odmianą. Pod tym względem, znajdziesz kilkadziesiąt lub nawet więcej rozmaitych odmian. Polecamy zaopatrywać się w niej na stronie internetowej sklepu TanieSianie, którego oferta obejmuje wyłącznie produkty wysokiej klasy. 

Popularnymi odmianami są między innymi Orange bud, Lemon haze, AK47, Euforia, Gorilla, Northern lights, Moby dick, Purple oraz Pineaplle. Wybierając konkretne ziarenko, warto kierować się nie tylko jego popularnością, ale również dopasować względem nasion już posiadanych. W ten sposób możesz stworzyć bardziej rozbudowane sekcje w swojej kolekcji – sekcja z odmianami owocowymi, sekcja na nasiona o wysokim stężeniu THC, sekcja z nasionami sativa lub indica 

Niezależnie od wybranej przez Ciebie odmiany, po otrzymaniu warto dokładnie zaopiekować się ziarenkiem. Należy umieścić je w hermetycznym pojemniku oraz przechowywać poza dostępem światła, podmuchów powietrza oraz skokami temperatury. Wielu kolekcjonerów posiada specjalne gabloty dla swoich nasion, pozwalające stworzyć im optymalne i stabilne warunki, w których przetrwają w niezmienionej postaci okres wielu lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here