Mów mi Win

„Mów mi Win” to najnowsza powieść mistrza thrillerów – Harlana Cobena. Swoją światową premierę miała 18 marca 2021 r. Z kolei polskie wydanie pojawiło się kilka miesięcy później – 10 listopada 2021 r. Oczywiście tak jak inne książki Harlana Cobena szybko trafiła na listę bestsellerów. No ale dlaczego właściwie warto po nią sięgnąć? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Czas na Wina

Bohaterem, najczęściej pojawiającym się na kartach powieści Harlana Cobena, jest Myron Bolitar. Jemu poświęcono już jedenaście książek i pewnie to nie koniec serii. W ostatnich latach autor zaczął jednak poświęcać więcej uwagi także innym postaciom powiązanym z Myronem Bolitarem. Głównym bohaterem książek Harlana Cobena „Schronienie”, „Kilka sekund od śmierci” oraz „Odnaleziony” jest bowiem Mickey Bolitar – bratanek Myrona. Teraz przyszedł natomiast czas na Wina, czyli Windsora Horne Lockwooda III, najlepszego przyjaciela Myrona. Książka „Mów mi Win” to właśnie jemu poświęca najwięcej uwagi.

Kim jest Windsor Horne Lockwood III?

Windsor Horne Lockwood III – główny bohater książki Harlana Cobena „Mów mi Win” – to dość kontrowersyjna postać. Znany jest przede wszystkim ze swojej ekstrawagancji i lekkiego podejścia do życia. Win to milioner, prawdziwy król życia, który zawsze dostaje to, czego chce. Swój niebotyczny majątek odziedziczył po bogatych i wpływowych przodkach. Nie wiadomo do końca czym zajmowała się jego rodzina, ale na pewno ma arystokratyczne korzenie. Jednocześnie Win jest awanturnikiem. Wiele problemów załatwia siłą i to w dość drastyczny sposób. Niejednokrotnie wyciągał Myrona Bolitara z kłopotów… ale czasem sam był także źródłem tych kłopotów.

Zagadka rodzinnego majątku

Tym razem Win będzie musiał rozwiązać własne problemy. W mieszkaniu W Upper West Side znalezione bowiem zostają zwłoki mężczyzny. Uwagę funkcjonariuszy badających miejsce zbrodni przyciąga jednak nie sam denat, ale również znajdujące się w mieszkaniu przedmioty. Znajdują skradzione przed laty płótno Vermeera, a także skórzaną walizkę z inicjałami WHL3. Tropy prowadzą zatem do Wina, a także do kradzieży sprzed lat, kiedy to dziedziczka fortuny Lockwoodów Patricia została uprowadzona oraz była przetrzymywana przez kilka miesięcy w chacie na pustkowiu. Ostatecznie uciekła, ale zrabowanych wtedy przedmiotów nigdy nie odnaleziono. Aż do teraz… Bohater książki Harlana Cobena – Win – będzie zatem musiał rozwiązać rodzinną zagadkę.

Dlaczego warto sięgnąć po książkę „Mów mi Win”?

Książki Harlana Cobena zawsze trzymają w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Tak jest również tym razem. „Mów mi Win” to niewątpliwie godna polecenia powieść, która na długo pozostanie w pamięci czytelnika. A zakończenie z pewnością zaskoczy wszystkich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here