Miłość relacje związki

Miłość to nieodzowna część życia każdego człowieka – miłość romantyczna, miłość platoniczna, miłość macierzyńska, miłość przyjacielska. Jedno jest pewne: do szczęścia potrzebujemy drugiego człowieka. Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, czym tak naprawdę jest miłość? Co w naszym organizmie odpowiada za występowanie tego uczucia bliskości? A może przechodzisz kryzys w związku i dopadły cię wątpliwości, czy twoja relacja to aby na pewno miłość? Jak rozpoznać prawdziwe uczucie i zadbać o związek? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Miłość relacje związki – fundament szczęścia

Teoria miłości Sternberga to teza, według której miłość pomiędzy dwojgiem ludzi składa się z następujących komponentów: namiętności, intymności i zobowiązania. Niezależnie od tego, czy wierzysz w miłość od pierwszego wejrzenia, jedno jest pewne: początkowo występuje faza zakochania i idealizacji drugiej osoby, po czym pojawia się potrzeba doświadczenia takich elementów, jak poczucie wspólnoty, wzajemne zaufanie, wzajemne zrozumienie, pragnienie dbania o siebie nawzajem. Miłość to z reguły pozytywne uczucia. Niemniej zdarza się, że wiąże się z występowaniem negatywnych emocji, kiedy związek opiera się na toksycznej relacji, gdy występuje wzajemne uzależnienie. Dojrzała miłość skłania się jednak ku potwierdzeniu wspomnianej teorii miłości Sternberga. Jeśli więc masz wątpliwości co do swojej relacji, zastanów się, czy występują w waszym życiu przywołane komponenty miłości.

Miłość erotyczna – jak zadbać o sferę łóżkową?

Nie da się także ukryć, że ważną częścią życia jest miłość erotyczna. Z pewnością po jakimś czasie trwania związku do sypialni wkrada się rutyna i być może nuda. Idealna sytuacja ma miejsce, kiedy oboje partnerzy zaspokajają swoje potrzeby w tym zakresie. Wiele par sięga po bdsm, urozmaica życie erotyczne za pomocą takich gadżetów jak wibrator analny. Czasem wystarczy zmysłowa bielizna, by rozpalić na nowo ogień namiętności. Warto otworzyć się na nowe doznania. Początkowo, kiedy zdecydujecie się na nieco ostrzejszy seks, u partnerki może wystąpić ból podbrzusza po stosunku. Warto obserwować reakcje organizmu, a w razie potrzeby skonsultować się z lekarzem. Warto sięgać także po porady specjalisty w dziedzinie miłości, stosunków i relacji – seksuolog z pewnością doradzi i podpowie, co można zrobić, by relacja zyskała na jakości.

Miłość romantyczna – miłość przyjacielska

Podsumowując; w miłości wszystko musi ze sobą współgrać. Sfera łóżkowa jest równie ważna, co wzajemne zrozumienie i dbanie o siebie nawzajem. Najlepszą sytuacją jest natomiast ta, kiedy w osobie partnera odnajdujemy także dobrego przyjaciela, na którego zawsze można liczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here