konto na messengerze

Messenger to aplikacja, która cieszy się ogromną popularnością na niezliczonej ilości smartfonów. Jej podstawowe zastosowanie to po prostu wymiana wiadomości między użytkownikami Facebooka. Twórcy komunikatora starają się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom dodając nowe funkcje i możliwości. O czym mowa w praktyce?

Przesyłanie plików

Messenger byłby nudnym narzędziem jeśli możliwa byłaby jedynie wymiana samego tekstu między użytkownikami. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że możliwe jest ograniczone przesyłanie plików. Dotyczy to tylko zdjęć oraz filmów. Pozostałe rodzaje plików nie da się przesłać przez aplikację w telefonie, co wiele osób uznaje za znaczącą wadę. Szczególnie pod kątem tego, że wersja w przeglądarce internetowej nie posiada takich ograniczeń i można przesyłać także dokumenty Worda, archiwa ZIP i inne rodzaje plików. W takim przypadku potrzebne jest messenger logowanie na stronie www.

Gigantyczne Emoji

W prawym dolnym rogu znajduje się charakterystyczna łapka w górę – jest to tak zwane Emoji. Zamiast pisać „ok”, wystarczy wysłać drugiej osobie ten uniwersalny i dobrze rozpoznawalny przez wszystkich symbol. Można oczywiście zmienić ten przycisk na inny symbol, który będzie bardziej odpowiadał relacjom między poszczególnymi użytkownikami. Natomiast unikatową cechą Messengera jest to, że przed wysłaniem Emoji można na telefonie przytrzymać palec nieco dłużej na tym symbolu, aby urósł on do ogromnych rozmiarów. Należy przy tym uważać, aby nie przesadzić, bo wtedy pęka jak balon i trzeba poczekać, aby ponownie „napompować” go do dużych rozmiarów. Nie tylko taki mały detal cieszy, ale pozwala w znaczący sposób zaznaczyć konkretne argumenty w trakcie konwersacji. Więcej na https://scroll.morele.net.

Sonda wśród znajomych

Jeśli prowadzimy konwersację między kilkoma osobami to można skorzystać z ciekawej opcji stworzenia sondy. Po naciśnięciu trzech kropek można przejść do dodatkowych, ukrytych opcji w Messengerze. Jedną z nich będzie stworzenie sondy. Jakie są praktyczne zastosowania takiej funkcji? Przede wszystkim można zapytać znajomych co sądzą o konkretnym pomyśle, gdzie wybrać się wieczorem lub jakie dania wybrać na imprezę.

Pokaż gdzie jesteś

Niezwykle ciekawą opcją, która sprzyja integracji, jest możliwość wysłania znajomym dokładnej lokalizacji. Po wybraniu tej opcji w aplikacji Messenger będzie wskazywał wszystkim osobom w danej konwersacji miejsce w którym aktualnie się znajdujemy przez okres 60 minut. Oczywiście można to wyłączyć przed upływem godziny. Jeśli z powodu korków zdajemy sobie sprawę, że spóźnimy się na spotkanie to można w ten sposób pokazać jak daleko jesteśmy od celu. Inne pomysły na https://scroll.morele.net.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here