Łazienka w stylu loft

Aranżacje w stylu loft cieszą się coraz większą popularnością. Klimat rodem z amerykańskich pofabrycznych przestrzeni tworzymy już nie tylko w reprezentacyjnych salonach, ale również w łazienkach. Na jakie podstawy i dekoracje postawić, by salon kąpielowy stał się industrialny?

Kolory w stylu loft

Standardowa łazienka jest klasyczna, najczęściej przeważa w niej kolor biały. Ta barwa nie jest jednak typowa dla wnętrz loftowych. Kolor biały rzeczywiście optycznie powiększa łazienkową, małą przecież przestrzeń i pozwala nadać jej elegancję, czystość, a wręcz wrażenie sterylności. Styl loftowy zwraca uwagę na zupełnie inne aspekty.

W łazience zaaranżowanej w klimacie industrialnym powinny królować raczej mroczne kolory, jak szarość, czerń, butelkowa zieleń, brązy. Ożywiać można ją złotem, miedzią, ewentualnie małymi, białymi akcentami. Dzisiaj bez problemu udaje się wybrać złotą armaturę łazienkową, świetnie sprawdzi się też kabina prysznicowa czarna. Producenci dają nam szeroki wybór wyposażenia łazienki, patrząc właśnie na różnorodną kolorystykę.

Struktury w stylu loftowym

Dekorem w loftowej łazience może być gra struktur. Proste formy ożywiać można naturalnym drewnem, które nieco ociepli surowy klimat, starą cegłą, betonem albo naturalnym kamieniem. Wszystkie tego rodzaju materiały muszą być odpowiednio zabezpieczone, by mogły być trwałe i cieszyć się długą żywotnością w wyjątkowych warunkach, jakie panują w łazience.

Warto stosować również oszklenia, to szkło zamiast standardowej bieli optycznie powiększy łazienkową przestrzeń.

Wyposażenie łazienki

Łazienka w stylu loft powinna być raczej minimalistyczna, brakuje w niej ozdobników czy dekoracyjnych akcesoriów. Lepiej wybierać kabinę prysznicową z odpływem liniowym, aniżeli wannę.

Podstawę stanowi armatura łazienkowa i podwieszane meble, jeśli łazienka jest większych rozmiarów, warto zastosować w niej metalowy regał na ręczniki.

Ważna jest gra świateł. Doskonale sprawdzą się czarne reflektory oraz żarówki Edisona, które w tym przypadku będą elementem dekoracyjnym, ocieplającym surowe wnętrze.

Styl loftowy idealnie sprawdza się w małych łazienkach, ponieważ jest minimalistyczny. Z powodzeniem można go wykorzystać nie tylko w salonach kąpielowych, ale i małych WC. I chociaż loft nawiązuje do fabryk z przeszłości, to jednak udaje się tutaj zastosować nowoczesne rozwiązania, dzięki którym łazienka staje się w pełni funkcjonalna.

Wybierając loftowe wyposażenie łazienki szczególną uwagę należy zwrócić na jakość wszystkich elementów. Te muszą być bezpieczne w użytkowaniu, ale i trwałe, odporne na działanie wody i wilgoć. Co ciekawe, w stylu loftowym dobrze sprawdzają się rzeczy z tzw. drugiej ręki, zmodernizowane czy odnowione. Zawsze trzeba jednak uwzględnić możliwość ich zastosowania w łazience. Pamiętajmy, że wykończenie łazienki wiąże się ze sporą inwestycją finansową. Tutaj nie ma miejsca na jakiekolwiek błędy. Zwróćmy uwagę, że styl loftowy jest naprawdę charakterystyczny, trudno określić go jako ten klasyczny, dlatego do takiego klimatu inwestor musi być całkowicie przekonany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here