kupno samochodu

Samochód jest obecnie potrzebny każdemu. Pomaga w prowadzeniu działalności gospodarczej i w codziennych dojazdach do pracy, dlatego ważne jest, aby był bezpieczny i sprawny. Ze względu na to, że jest to jeden z poważniejszych wydatków, wiele osób zastanawia się, jak kupić nowy samochód, by wybrać model ekonomiczny, ale i przystępny cenowo.

Gotówka lub kredyt

Kupując samochód, najczęściej dysponuje się odpowiednią gotówką lub kredytem z banku, który można przeznaczyć na zakup nowego samochodu. Mając ustaloną konkretną kwotę, nie trzeba myśleć o tym, jak kupić nowy samochód. Wystarczy udać się do najbliższego salonu samochodowego i skorzystać z oferty. W salonie najczęściej udostępniane są oferty zakupu nowego auta w kredycie lub w leasingu, ale przed podjęciem decyzji warto zweryfikować, czy zaproponowane warunki kredytowe są korzystniejsze od tych, które oferowane są w banku lub w innych firmach specjalizujących się w leasingu (np. Carsmile). Często bowiem oferta z salonu jest mniej korzystna dla klienta, a co za tym idzie ustalone raty czy pakiet usług dodatkowych są mniejsze (lub nie ma ich wcale). Jeśli nie dysponuje się gotówką, a chce się kupić auto z salonu, należy zweryfikować oferty, które są na rynku i wybrać ten kredyt, który jest najkorzystniejszy. Tym bardziej że obecnie oferta kredytowa jest tak szeroka, że nie trzeba korzystać z kredytu na zakup samochodu. Dostępne są inne, bardziej atrakcyjne rozwiązania.

Leasing lub najem

Decydując się, na zakup nowego samochodu nie trzeba posiadać gotówki lub zaciągać kredytu. Obecnie jest to rozwiązanie coraz bardziej popularne, dlatego pojawia się wiele firm specjalizujących w ofertach leasingowych lub w najmie długoterminowym. Przykładem takiej firmy jest Carsmile. Jest to platforma, która oferuje swoim klientom nowe i bezpieczne samochody dopasowane do zróżnicowanych wymagań finansowych i technologicznych. Przy pomocy pracownika firmy Carsmile (lub samodzielnie na ich stronie), można wybrać dowolny model i sprawdzić jego koszty. Firma oferuje zarówno najem (na określony czas, bez dodatkowych kosztów, bez możliwości zakupu samochodu po zakończeniu umowy), jak i leasing (możliwość odkupienia udostępnionego samochodu po zakończeniu umowy leasingu). Jest to rozwiązanie o tyle korzystne, że nie wymaga znacznego wkładu finansowego. Dzięki temu zastanawiając się, jak kupić nowy samochód, można wybrać model nowoczesny, w korzystnej cenie (w zależności od marki, rocznika i wyposażenia). To rozwiązanie dla tych osób (lub firm), które nie dysponują gotówką, a chcą mieć nowy samochód.

Niezależnie od wyboru sposobu finansowania zakupu należy przede wszystkim wybrać miejsce, które oferuje dobrej jakości pojazdy. Niska cena nie zawsze jest dowodem jakości, a tym samym nie zawsze jest to zakup korzystny, dlatego każdą ofertę warto przeanalizować kilka razy lub skorzystać z firmy, która specjalizuje się w tego rodzaju transakcjach i oferuje swoim klientom najlepsze dla nich rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here