Kredyt dla firm

Rozpoczęcie działalności finansowej czy też wszelkiego rodzaju modernizacje wymagają nie tylko czasu, ale również pieniędzy. Bez względu na to, czy potrzebujesz kredytu dla firmy, by ulepszyć istniejące rozwiązania, czy w celu wdrożenia innowacji – musisz pamiętać o pewnych kwestiach. Bez spełnienia tych warunków uzyskanie kredytu może okazać się trudne, a niekiedy nawet niemożliwe!

Kredyt dla firmy – dlaczego warto?

Nowe cele, które wymagają nakładów finansowych, wdrożenie innowacyjnych rozwiązań czy przyspieszenie realizacji założonych planów – to tylko niektóre z powodów, dla których polscy przedsiębiorcy decydują się na kredyt dla firm. Kraków to jedno z miejsc, gdzie rozwój przedsiębiorstw – zwłaszcza tych krajowych – jest dość mocno rozwinięty. W związku z tym jest to jedno z miejsc, gdzie kredyty firmowe są poszukiwanym rozwiązaniem.

Oto kilka powodów, dla których dobrze rozważyć tę opcję:

  • poprawa płynności finansowej,
  • budowanie historii kredytowej – pamiętaj że nawet jeśli w tej chwili dodatkowe środki nie są Ci niezbędne, w przyszłości mogą okazać się kluczowe dla rozwoju firmy. Dlatego też dobrze jest budować historię kredytową firmy,
  • możliwość szybszej realizacji planów na przyszłość,
  • finansowanie działalności – zwłaszcza w przypadku nowo otwartych lub wciąż rozbudowujących zakres swojej działalności firm.

Oczywiście, nie są to wszystkie powody, dla których warto rozważyć wzięcie kredytu dla firmy. Są to jednak bardzo ważne czynniki, dlatego dobrze jest wziąć je pod uwagę.

Czym różni się kredyt dla firm od innych pożyczek bankowych?

Wyjaśnienie różnic między kredytem firmowym a konsumenckim trzeba zacząć od kwestii, która wydaje się oczywista, ale nie zawsze taka jest. Mianowicie, kredyt dla firm jest dostępny tylko i wyłącznie dla już istniejących, legalnie zarejestrowanych firm! Nie ma bowiem możliwości pozyskania kredytu dla przedsiębiorstwa, które nie zostało jeszcze oficjalnie zarejestrowane. Jakie jeszcze warunki należy spełnić?

Na jakich warunkach przyznawany jest kredyt firmowy?

Kredyt firmowy jest obwarowany zdecydowanie większymi wymaganiami od kredytów konsumenckich. Te drugie są udzielane głównie na podstawie zdolności finansowej, podczas gdy kredyty firmowe bardzo często wymagają złożenia dodatkowej dokumentacji.

W przypadku nowych firm, banki bardzo często oczekują przedstawienia biznesplanu. To właśnie na jego podstawie możliwe jest stwierdzenie, czy firma utrzyma się na rynku i – co za tym idzie – będzie w stanie spłacać swoje zobowiązanie. Warto przy tym pamiętać, że choć nie jest to regułą – większość banków stawia wymóg, by przed złożeniem wniosku kredytowego firma działała na rynku od około 1-2 lat. Można znaleźć oferty kredytowe dla firm, gdzie wymagany jest krótszy okres istnienia przedsiębiorstwa, jednak są one zdecydowanie rzadziej spotykane.

Oprócz przedłożenia w banku biznesplanu bardzo często konieczne jest również posiadanie zdolności kredytowej. Dlatego tak istotne jest – nawet gdy mamy na to własne środki – by w początkowej fazie ubiegać się np. o niewielkie pożyczki czy zakup sprzętu na kilka nisko oprocentowanych rat.

Niekiedy jednym z warunków stawianych przez bank jest również przedłożenie dokumentacji wewnętrznej firmy, w tym rachunków firmowych. Dodatkowo, w większości banków trzeba przedłożyć zaświadczenie o wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej oraz o nadaniu numerów NIP i REGON. Warto przygotować niezbędne dokumenty z wyprzedzeniem!

Kredyt dla firm Kraków – o czym jeszcze warto pamiętać?

Uzyskanie kredytu na firmę jest obwarowane wieloma warunkami przede wszystkim ze względu na to, że wnioskowane sumy są zdecydowanie wyższe niż w przypadku pożyczek prywatnych. Dla niektórych przedsiębiorców – szczególnie w początkowej fazie działalności – korzystniejsze może okazać się skorzystanie z kredytu konsumenckiego. Zawsze warto jednak w pierwszej kolejności zawnioskować o kredyt firmowy, bowiem oferuje on przedsiębiorcom zdecydowanie więcej możliwości. To nie tylko wyższa kwota kredytu, ale nierzadko również korzystne oprocentowanie!

Kredyt dla firm to opcja, która może pomóc w rozwoju niedawno powstałego, ale również istniejącego od wielu lat biznesu. Warto jednak pamiętać, że ze względu na to, że firmy zazwyczaj pożyczają od banków zdecydowanie większe kwoty niż osoby prywatne – taka forma pożyczki jest także obwarowana wieloma wymaganiami. Przed skorzystaniem z oferty konkretnego banku warto sprawdzić, jakich konkretnie dokumentów wymaga, a także czy konieczne jest spełnienie innych warunków.

Więcej informacji na temat kredytów dla firm można znaleźć na stronie https://solemofinanse.pl/oferta/kredyty-dla-firm-krakow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here