Karma dla kota

Naszych czworonożnych pupili często traktujemy jak członków rodziny – mówimy do nich, pozwalamy im spać w naszych łóżkach i chcemy dla nich tego, co najlepsze. Obejmuje to także najwyższej jakości pożywienie – w końcu od zdrowia mruczka w dużej mierze zależy to, jak się odżywia. Zatem karma dla kotów, jaką wybieramy, powinna być dobrej jakości i zapewniać zwierzęciu wszystkie odpowiednie składniki.

Karmy dla kotów

W obliczu mnogości produktów dostępnych na rynku właściciel może niejednokrotnie się pogubić i zachodzić w głowę, jaka karma będzie najlepsza. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na skład produktu – dobrze, jeżeli największy procentowy udział składników przypada mięsu (w szczególności mięśniowemu).

Dobra karma bytowa dla kotów powinna zawierać także taurynę – jest to bardzo istotny aminokwas, którego kot nie potrafi sam wytworzyć. Oleje rybne będące źródłem kwasów omega 3 także są istotnym składnikiem dobrej jakości karmy. Wreszcie w karmie szukajmy witamin A, E, D3 i z grupy B oraz minerałów – wapnia, fosforu, potasu, sodu, żelaza, miedzi, manganu i cynku. Karma dla kota o takim składzie zapewni mu wszystkie niezbędne składniki, a co za tym idzie – dobre zdrowie na długie lata. Karma z dobrym, bogatym składem wcale nie musi być droga – nawet w popularnych supermarketach możemy znaleźć dobre jakościowo produkty.

Każdy właściciel mruczka wie, że potrafi być on bardzo wybredny odnośnie doboru pożywienia – warto więc poświęcić nieco czasu, by znaleźć ulubiony smak naszego pupila. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele konfiguracji smakowych, zatem metodą prób i błędów na pewno uda się wreszcie odnaleźć ten, który kot będzie chętnie jadł.

Co z kotami, które cierpią na różnego rodzaju schorzenia i pozostają pod stałą opieką weterynarza?

Powinny one spożywać innego rodzaju karmy, niż zdrowe koty. Karma weterynaryjna dla kotów ma za zadanie przede wszystkim wspierać organizm pupila w walce z chorobą – wyboru odpowiedniego produktu dokonuje się wraz z weterynarzem. Na rynku dostępne są karmy wspomagające leczenie różnych schorzeń: m.in cukrzycy, zaburzeń w funkcjonowaniu nerek, alergii skórnych czy problemów żołądkowo – jelitowych. Pozostając pod stałą opieką specjalisty i spożywając odpowiednio zbilansowaną karmę, mruczek z pewnością będzie cieszył się dobrym samopoczuciem i szybko powróci do zdrowia – a przecież dla nas, właścicieli, dobro i zdrowie naszego pupila jest najważniejsze. Warto więc dołożyć wszelkich starań, by zapewnić kotu jak najlepsze żywienie – jak widać, od jakości karmy bytowej w dużej mierze zależy samopoczucie i dobra kondycja zwierzęcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here