Kąciki tematyczne w przedszkolu

Przedszkole to miejsce, w którym z założenia, dzieci mają mieć bezpieczną opiekę w czasie, gdy ich rodzice są w pracy. Statystycznie, maluch przebywa w placówce co najmniej 7 godzin dziennie. Jest to zatem całkiem spory kawałek życia, który może poświęcić na zabawę, odpoczynek i jedzenie. Nowoczesne przedszkola powinny jak najlepiej spełniać swój obowiązek opiekuńczy. Ważna jest zarówno dobrze wykształcona i doświadczona kadra, jak i wysokiej jakości wyposażenie. Takie połączenie pozwala dziecku na prawidłowy rozwój i motywuje je do codziennego porannego wstawania. W przedszkolu ma być po prostu fajnie. Ciekawym rozwiązaniem są kąciki tematyczne.

Kącik zabaw w przedszkolu

Okres przedszkolny to dla dziecka czas nieustającej zabawy. Zarządcy przedszkola powinni zorganizować bezpieczne i atrakcyjne miejsce do zabawy. Przedstawiciele firmy Haba Polska korzystają z doświadczenia nauczycieli i tworzą rewelacyjne kąciki zabaw w przedszkolu. W sprzedaży dostępne są kompletne zestawy zabawek i tym samym pomysły na kompleksowe urządzenie miejsca do zabawy, jak również pojedyncze modele atrakcyjnych zabawek.

Co szczególnie przyciąga uwagę dzieci? Wśród najbardziej popularnych zabawek wymienić można: namioty, dywany do nauki ruchu drogowego i zabawy samochodzikami, dywany do skakania, tunele i przejścia, mobilne stoły do budowania klockami, sklepiki i stragany do zabawy, segmenty kuchenne do zabawy, gry ścienne, teatrzyki, domki z materacem, płotki z krzaczkami, jaskinie, zamki, auta z drewna.

Na prawidłowy rozwój dziecka duży wpływ odgrywają najróżniejsze bodźce zmysłowe. W nowoczesnych przedszkolach przykłada się zatem wiele uwagi sensoryce. Bardzo pomocne w tym względzie są zabawki sensoryczne. Haba Polska proponuje naprawdę szeroki wybór takiego asortymentu, w tym między innymi: poręcze sensoryczne, maty sensoryczne, pudełka dotykowe, piłki i woreczki sensoryczne, wałki sensoryczne, dotykowe dyski, instrumenty muzyczne.

Kącik czytelniczy w przedszkolu

Równie ważny wpływ na rozwój dziecka ma czytanie i oglądanie książek. Dziecko, które ma kontakt z książkami chętniej i łatwiej się uczy. Jego słownictwo jest bardziej rozbudowane. Książki uczą jak się zachowywać, ale pozwalają także poznawać negatywne emocje. Ich znaczenie jest zatem nieocenione. Nie wszystkie dzieci mają okazję na bliższy kontakt z książkami w domu. Dlatego warto stworzyć w przedszkolu kącik czytelnika.

Co powinno znajdować się w takim miejscu? Tak naprawdę to wystarczy jedynie kilka rzeczy. Na pewno przyda się regał na książki oraz miejsce, na którym dziecko może usiąść. Może to być, na przykład: ławka, poduszka, materacyk, dywanik. Ważne, aby każdy przedszkolak wiedział, że nie jest to miejsce do zabawy, tylko do korzystania z książek.

Kącik relaksacyjny w przedszkolu

Kilka godzin intensywnej zabawy i nauki potrafi niezwykle zmęczyć malucha. Zmęczone dziecko staje się nerwowe i zaczyna marudzić. W każdym przedszkolu powinno znaleźć się miejsce dedykowane do odpoczynku. Rolą wychowawcy jest pokazanie dzieciom, że taka krótka chwila relaksu jest dla nich korzystna. Po chwili znów mają chęci do zabawy.

Jeśli nie mamy pomysłu na to, jak urządzić przytulny kącik relaksacyjny, to warto skorzystać z oferty sklepu HabaPolska.pl. Sprzedawca oferuje produkty, które będą służyły maluchom przez długie lata. Wszystko dzięki temu, że są wykonane z najlepszych jakościowo materiałów. Do wyboru są całe moduły do leżakowania, drzemki lub odpoczynku, jak i pojedyncze maty, poduchy, baldachimy, huśtawki, siedziska, oparcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here