Bezzbożowa karma dla kota

Oczywiście kot jest typowym mięsożercą. Nie ulega zatem wątpliwości, że podstawą jego codziennej diety powinna być bezzbożowa karma dla kota. Nie ma przy tym znaczenia, czy ma jakieś szczególne potrzeby żywieniowe, jest sterylizowany lub boryka się z określonymi problemami. No ale jak wybrać najlepszą markę i rodzaj? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Czy w karmie bezzbożowej jest tylko mięso?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć na jedno, kluczowe pytanie – czy karma bezzbożowa może zawierać inne składniki niż mięso? Oczywiście, że tak. W kociej diecie powinny królować składniki pochodzenia zwierzęcego. W wysokiej jakości karmie dla kotów można jednak znaleźć znacznie bogatszy skład. Dodatkowe elementy dbają o zdrowie i dobrą kondycję Twojego pupila. Wysokiej jakości bezzbożowa karma dla kota zostanie odpowiednio zbilansowana. Obok czysto mięsnych składników można w niej zatem znaleźć chociażby oleje i dodatki, które wspomagają odporność oraz poprawiają działanie układu pokarmowego. Twój kot zapomni o niestrawności albo męczących go włosach, którymi czasem wymiotuje. Te dodatkowe składniki umożliwią sprawniejszy przepływ pokarmu przez układ pokarmowy i jego szybkie wydalenie.

Karma mokra czy sucha?

Bezzbożowa karma dla kota może występować zarówno w formie mokrej, jak i suchej. Którą zatem warto wybrać? Polecamy stosowanie obu karm jednocześnie. Podstawą i zasadniczym elementem diety powinna stać się karma mokra, ponieważ zawiera ona dodatkową porcję wody, tak potrzebną kotu do prawidłowego funkcjonowania. Najczęstszą przypadłością tych czworonożnych pupili są bowiem różne choroby nerek, a zatem trzeba dbać o właściwe nawodnienie. Z drugiej jednak strony kot czasem potrzebuje chrupiących przekąsek. One bowiem idealnie ścierają płytkę nazębną u kota, co chroni go przed groźnymi chorobami zębów i dziąseł. Jednocześnie takie gryzienie daje mu wiele radości. Sam zobaczysz, jak ochoczo reaguje na nasypywane do miski chrupki. Oczywiście bezzbożowa karma dla kota w formie mokrej i suchej powinna być stosowana w odpowiednich proporcjach. Szczegółowe zasady można najczęściej znaleźć na opakowaniu danego produktu.

Karma bezzbożowa bez konserwantów i barwników

Wybierając idealną karmę bezzbożową dla kota warto też szczegółowo przeanalizować jej skład. Nie powinna zawierać żadnych szkodliwych konserwantów, barwników i innych dodatków. Trzeba też zwrócić uwagę na to, czy precyzyjnie opisuje zawartość określonych mięs. Wysokiej jakości bezzbożowa karma dla kota dostępna jest w zaufanych sklepach zoologicznych, a także bezpośrednio u producentów. Warto poświęcić trochę czasu na wybór tej najlepszej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here