Jak wybrać suszarkę do włosów

Wybór suszarki do włosów dobranej do potrzeb Twoich włosów to nie taka prosta sprawa. Warto przed zakupem zorientować się, jakie możliwości ma aktualnie dostępny na rynku sprzęt, który pomoże ci zadbać o bezpieczeństwo i kondycję włosów. Regulacja temperatury, jonizacja… to dopiero początek przy wyborze suszarki do włosów.

Suszarka do włosów — domowa czy profesjonalna?

Suszarka do włosów powinna być dobrana maksymalnie jak najlepiej do potrzeb Twoich włosów. Oczywiście, jeśli są one silne, mocne i zdrowe, nawet nieco słabszej jakości suszarka bardzo im nie zaszkodzi, natomiast jeśli tylko możesz sobie na to pozwolić, lepiej wybierać suszarki profesjonalne. Akcesoria fryzjerskie z powodzeniem możesz wykorzystywać podczas pielęgnacji domowej. Do suszenia włosów także warto więc wybierać urządzenia jak najwyższej klasy, które pozwalają efektywnie dbać o kondycję włosów. Dzisiaj na runku profesjonalny typ suszarki do włosów jest bardzo rozpowszechniony i wiele kobiet świadomie wybiera do pielęgnacji domowej sprzęt zaprojektowany z myślą o salonie fryzjerskim.

Profesjonalne suszarki do włosów są także najczęściej wyposażone w silniki bezszczotkowe. Ta najnowsza generacja silników jest mniej więcej o 50% bardziej wytrzymała od klasycznych silników. Kupując suszarkę, warto więc na rodzaj silnika zwrócić uwagę, tym bardziej że urządzenia z bezszczotkowymi silnikami są znacznie lżejsze, a przy tym generują dużą siłę nawiewu. Do wyboru są także silniki AC, również wytrzymałe z prądem zmiennym, natomiast nie są one aż tak wytrzymałe jak te bezszczotkowe.

Jak chronić łuski włosów podczas suszenia?

Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie pozwalają zabezpieczyć łuski przed szkodliwym działaniem suszenia. Natomiast kupując suszarkę, również możesz wybrać model, który pomoże ci o nie zadbać. Jonizacja to funkcja profesjonalnej suszarki, która istotnie wpływa na utrzymanie dobrego wyglądu włosów. Przede wszystkim zapobiega ona elektryzowaniu się włosów, wygładza łuski, co przekłada się na idealną gładkość kosmyków i większy ich blask. Funkcja ta pozwala zadbać o skręt loków, łatwiej się z taką suszarką układa włosy.

Cennym rozwiązaniem jest dyfuzor. Jest to rozwiązanie przede wszystkim dedykowane osobom, które potrzebują pomocy w kręceniu włosów, układaniu fal. Dzięki dyfuzorowi można uzyskać lepszą objętość włosów. Łatwiej je także unieść od nasady. W zależności od efektu, jaki chce się osiągnąć, należy wybrać dyfuzor z krótszymi lub dłuższymi wypustkami.

Kolejnym wartym uwagi rozwiązaniem dostępnym w nowoczesnych suszarkach jest także regulacja temperatury. Pozwala ona dostosować parametry urządzenia do potrzeb konkretnego typu stylizacji i kondycji włosów. Dzisiaj możesz liczyć nawet na sześć wariantów temperatury nawiewu.

Ważnym elementem jest także liczba prędkości nadmuchu. Warianty siły nadmuchu sprawdzają się szczególnie w przypadku stylizacji fryzur wymagających wręcz delikatnego nawiewu ciepłego powietrza. Do układania włosów i większej ich ochrony przydaje się także zimny nawiew.

Warto także zwrócić uwagę na moc urządzenia. Aby funkcję jonizacji, regulacji siły nawiewu, temperatury odpowiednio wykorzystać, potrzebujesz urządzenia o odpowiedniej mocy.

Bezpieczne suszenie włosów

Wpływ na bezpieczeństwo włosów ma przede wszystkim poziom ich nawilżenia. Przesuszone włosy nie tylko źle wyglądają, ale także szybciej się łamią, wypadają, rozdwajają. W nowoczesnych suszarkach coraz popularniejszym rozwiązaniem jest czujnik nawilżenia włosów. Dzięki niemu wiadomo, kiedy konieczne jest wyłączenie suszarki. Z pomocą takiej funkcji idealnie wysuszysz włosy, ale ich nie przesuszysz.

Naturalny olejek do włosów Kosswell Macadam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here