drzwi balkonowe

Podczas urządzania domu trzeba podjąć też dodatkowe decyzje dotyczące m.in. ogrodu, tarasu czy drzwi balkonowych. Ich wybór zależy m.in. od wymiarów, jakie ma wyjście na balkon, ale też stylu i aranżacji.

Drzwi balkonowe – pojedyncze i dwuskrzydłowe

Jednym z najczęściej wybieranych modeli drzwi są klasycznie otwierane z oknem. Jest to też jeden z najtańszych wyborów, głównie w blokach. Jeśli jednak mamy dom z tarasem, dobrą opcją będą drzwi balkonowe podwójne. Zapewnią komfort i wpuszczą do wnętrza bardzo dużo światła, a poza tym będą same w sobie dekoracją.

Drzwi balkonowe przesuwne

Modne są także systemy przesuwne, głównie do domów. Podwójne drzwi będą zajmować podczas otwierania sporo miejsca. Rozwiązaniem będą nowoczesne drzwi przesuwne, które znajdziemy m.in. w ofercie firmy Deceuninck.

Drzwi balkonowe i tarasowe Deceuninck występują w klasycznych wariantach jedno- i dwuskrzydłowych, ale można je wykonać w dowolnych kombinacjach przesuwnych, stałych czy uchylnych skrzydeł. Niezależnie od wielkości przeszkleń, zachowają świetne parametry energooszczędne i akustyczne.

Drzwi balkonowe świetnie powiększają optycznie przestrzeń i wpuszczają dużo światła naturalnego. Są też bardzo stylowe i eleganckie, stanowią połączenie wnętrza z tarasem lub ogrodem. Systemy przesuwne to obecnie jedne z najpopularniejszych rozwiązań ze względu na komfort, design i prostą obsługę. To świetna opcja do nowoczesnych domów.

Systemy uchylno-przesuwne i harmonijkowe

Z kolei do tradycyjnych i klasycznych domów odpowiednie będą systemy uchylno-przesuwne albo też harmonijkowe, które również są dostępne w ofercie firmy Deceuninck. Te rodzaje systemów są wykonane ze standardowych profili okiennych, ale mają specjalne okucia.

Flagowy model Deceuninck – system Legend Slide

Jednym z ciekawych produktów marki Deceuninck jest system Legend Slide, który zwraca uwagę smukłym designem. Szklenie w ramie sprawia, że udało się stworzyć bardzo niski profil. System jest idealny do budowy dużych konstrukcji. Plusem tego rozwiązania jest także lekkość obsługi.

Systemy podnoszono-przesuwne

Drzwi podnoszono-przesuwne ze skrzydłem o głębokości 76 mm i współczynnikiem przenikalności cieplnej Uf = 1.3 W/m2 to kolejna propozycja firmy. Stanowi bardzo interesujące i jedno z najlepszych takich rozwiązań. Gwarantuje poczucie przestrzeni i bardzo dużo światła, atutem jest też lekkość konstrukcji i szeroki wybór kolorów.

Wszystkie opisane systemy drzwiowe maja inne zalety. Kluczem do sukcesu jest, by dopasować odpowiednie rozwiązanie do danego budynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here