Jak nagrać webinar lub kurs online

Z roku na rok popularność kursów online rośnie. Sytuacja pandemiczna dodatkowo przyspieszyła rozwój webinarów i wszelkiego rodzaju form doszkalania się przez Internet. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób chce spróbować swoich sił po drugiej stronie, czyli zaprezentować swój autorski kurs. Jednak wcześniej warto poznać narzędzia, które w tym pomogą. Jakiego programu użyć do nagrywania? Na co zwrócić uwagę, przygotowując webinar lub kurs online?

Kurs online – od czego zacząć?

Webinary i kursy online organizują nie tylko profesjonalni szkoleniowcy, którzy mają za sobą lata praktyki i doświadczeń w tym temacie. To zadanie, które bardzo często spoczywa na osobach zajmujących się na co dzień marketingiem, ale też właścicielach firm czy sklepów internetowych. Wybuch pandemii spowodował, że do tej grupy dołączyli też nauczyciele i wykładowcy akademiccy. Tak naprawdę webinar może poprowadzić każdy, kto ma coś ciekawego do przekazania i chce podzielić się z innymi swoją wiedzą. Jednak, żeby kurs online był efektywny, trzeba go odpowiednio przygotować. Od czego zacząć? Na pewno pomocny będzie udział w szkoleniu (również online), na którym można poznać tajniki prowadzenia webinarów: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-online/kurs—prowadzenie-platnych-i-bezplatnych-webinarow-promocyjnych-w-mediach-spolecznosciowych–narzedzia–wybor-platformy–wskazowki-marketingowe–online.

Skuteczny webinar krok po kroku

Przygotowanie webinaru warto rozpocząć od zbadania potrzeb rynku – na jakie treści jest zapotrzebowanie, a jakie nie spotkają się z ochoczym przyjęciem. Na tej podstawie należy opracować materiał, który będzie w pełni dostosowany do oczekiwań odbiorców. Kolejna kwestia to stworzenie dobrej jakości nagrania. Jeśli obraz będzie rozpikselowany, a dźwięk ledwo słyszalny, wiele osób z takiego szkolenia szybko zrezygnuje. Trzeba zatem wybrać odpowiedni program do nagrywania, zatroszczyć się o dostęp do szybkiego Internetu i korzystać z dobrego sprzętu. Istotną, lecz nie mniej ważną kwestią jest promocja. Jeśli webinar zostanie odpowiednio wypromowany np. w mediach społecznościowych, za pomocą newslettera czy przy okazji wywiadów lub artykułów na portalach, dotrze do większej ilości potencjalnych kursantów.

Darmowy program do nagrywania – niezbędny do nagrania webinaru

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, jakość nagrania to niezwykle istotny czynnik, który ma wpływ na to, czy webinar spotka się z aprobatą odbiorców. Co ważne, do zarejestrowania kursu online można użyć darmowego programu do nagrywania. Zatem nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów, by uzyskać dobrej jakości wideo. Odpowiednich technik rejestracji wideo i możliwości, jakie dają darmowe programy do nagrywania, można się nauczyć, biorąc udział w szkoleniu https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-online/kurs—jak-nagrac-wlasny-kurs-online–wskazowki-marketingowe-oraz-dobor-sprzetu–oprogramowania-i-narzedzi–online. Na takim szkoleniu można dowiedzieć się, jakie są programy do rejestracji webinarów i jak z nich korzystać, ale nie tylko. Kurs odsłania przed uczestnikami tajniki idealnie przygotowanych do nagrywania pomieszczeń oraz niezbędnego sprzętu i oprogramowania, w które warto się zaopatrzyć.

Szkolenia z prowadzenia i nagrywania kursów online – komu się przydadzą?

Szkolenia z prowadzenia i nagrywania webinarów są skierowane, przede wszystkim, do osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z kursami online i nie do końca wiedzą, od czego zacząć. Takie szkolenia to również dobre rozwiązanie dla nauczycieli, którzy z dnia na dzień musieli przejść na zdalny tryb nauczania, bez wcześniejszego przygotowania w tym temacie. Szkolenia są przeprowadzane online i trwają kilka godzin, podczas których kursanci otrzymują potrzebną wiedzę w pigułce. Jakie wymagania trzeba spełnić, żeby zapisać się na kurs? Kurs jest skierowany do osób pełnoletnich. Żeby wziąć w nim udział, niezbędny jest komputer z dostępem do stabilnego łącza internetowego, przeglądarka internetowa oraz mikrofon i słuchawki.

Kiedy już opanujesz umiejętność przygotowania i prowadzenia szkoleń online oraz webinarów możesz umieścić informacje o nich w rozmaitych serwisach w Internecie, aby wypromować je i pozyskać uczestników. Swoje szkolenia online możesz umieścić między innymi na https://eventis.pl/szkolenia, a więc w internetowej bazie szkoleń, która dostarcza użytkownikom Internetu informacje o terminach szkoleń, kursów i webinarów, ich tematach, programie zajęć oraz warunkach uczestnictwa. Co ciekawe, umieszczenie informacji o organizowanym przez nasz szkoleniu online w bazie jest bezpłatne.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here