szafa aktowa

W każdym przedsiębiorstwie, urzędzie czy innej instytucji publicznej, personel pracuje z dokumentami. Mimo postępującej cyfryzacji, duża ich część wciąż posiada papierową formę. Nierzadko zawierają one poufne dane, które trzeba należycie chronić. Jak to zrobić? Szafa aktowa stanowi odpowiedź na to pytanie i powinna znaleźć się w wyposażeniu wszystkich placówek, które przykładają dużą wagę do zachowania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Mebel o wielu możliwościach zastosowania

Jednym z największych atutów szafy aktowej jest jej praktyczny i uniwersalny charakter. Okaże się nieoceniona zarówno w działach kadr i księgowości, jak i w gabinetach kierownictwa oraz zarządu. Można umieścić w niej umowy, kontrakty, wyciągi z bankowego rachunku firmowego, pełnomocnictwa, teczki z danymi osobowymi personelu, a także pieczątki. W niejedną szafę aktową warto zaopatrzyć również przychodnie i zaplecze administracyjne szpitali oraz pozostałych placówek medycznych, które są zobowiązane do przechowywania dokumentacji pacjentów i dbania o to, by nie dostała się ona w niepowołane ręce. Tego wymagają przepisy prawne, których złamanie wiąże się z dotkliwymi konsekwencjami. Istotne jest to, że dziś rynek oferuje tego rodzaju meble w wielu wariantach. Mają więc różne wymiary i ustawienie półek, które czasem klient jest w stanie modyfikować tak, by dopasować je do swoich potrzeb i nie marnować ani odrobiny cennego miejsca.

Dopasować szafę do wystroju wnętrz i swoich potrzeb

Szerokie pole do popisu posiadamy również podczas decydowania o tym, jak szafa aktowa będzie prezentowała się pod względem wizualnym. Większość producentów pozostawia konsumentom sporo opcji kolorystycznych do wyboru. Największą popularnością cieszą się odcienie szarości, beżu, bieli, a także czerń. Można także zdecydować, czy mebel ma być jednodrzwiowy, czy dwudrzwiowy. Wszystko po to, by zagwarantować maksymalny komfort użytkowania i optymalne warunki do przechowywania papierów. Większość modeli wykonuje się z wysokiej jakości, starannie wyselekcjonowanych materiałów odpornych na uszkodzenia, szkodliwe działanie czynników zewnętrznych oraz próby włamania. Najczęściej jest to metal, który potrafi ochronić nawet przed ogniem! Dzięki niemu poszczególne półki cechuje również duża wytrzymałość, znoszą więc nawet bardzo duże obciążenie. Solidny zamek zapobiega kradzieżom i ogranicza dostęp do zawartości, co sprawia, że możemy spać spokojnie. Ciekawą opcją są również meble z drzwiami żaluzjowymi. Szafa aktowa to inwestycja, której nikt nie pożałuje!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here