ekogroszek

Chcesz dobrze przygotować się przed sezonem grzewczym? Myślisz o zmianie sposobu ogrzewania, ale nie wiesz, na co się zdecydować? Jeśli zależy Ci na wydajności i ekologii, przeczytaj, co to jest ekogroszek. Po tym artykule będziesz już chciał grzać w piecu tylko tym paliwem!

Czym jest ekogroszek?

Szukasz nowoczesnego sposobu na ogrzewanie domu? Masz dość zapchanego pieca, który ciągle trzeba czyścić przez kiepskiej jakości opał? Powinieneś zatem dowiedzieć się, co to jest ekogroszek. Wśród dostępnych na rynku paliw stałych to jedna z najbardziej ekologicznych oraz wydajnych opcji. Dlaczego? Z powodu niskiej spiekalności, niewielkiej ilości uwalnianej do atmosfery siarki oraz znikomej ilości popiołu. Dzięki paleniu ekogroszkiem do atmosfery uwalnia się mniej dwutlenku węgla oraz gazów cieplarnianych, które negatywnie wpływają na jakość wdychanego powietrza.

Co więcej, charakteryzuje się wysoką wartością opałową – ogrzewanie staje się bardziej wydajne i oszczędne. Ekogroszek przeważnie jest wykorzystywany przed gospodarzy domu, którzy mają kocioł retortowy z podajnikiem mechanicznym. Sprawdzi się jednak również w przypadku pieców kaflowych, rusztowych czy zasypowych.

Chcesz rozumieć lepiej, czym jest ekogroszek? Sprawdź opinię specjalistów z Najlepszyekogroszek.pl: https://najlepszyekogroszek.pl/poradnik/ekogroszek-podstawowe-informacje

Z czego powstaje ekogroszek?

Co warto wiedzieć o ekogroszku? Skład to jedna z istotnych informacji, która pozwala zrozumieć, czemu to wydajny i ekologiczny opał.

Ekogroszek – skład:

  • rozkruszony i przesiany węgiel kamienny lub brunatny,
  • śladowa ilość wody oraz substancji niepalnych.

Skoro wiesz już, z czego powstaje ekogroszek, warto również, abyś potrafił rozróżnić dobrej jakości opał od tego gorszego.

Wybierając ekogroszek, skup się na:

  • certyfikatach,
  • jak najniższej spiekalności,
  • granulacji ziaren między 5 a 25 mm,
  • wilgotności nie większej niż 10%,
  • wartości opałowej powyżej 24 MJ/kg,
  • ilości siarki (mniej niż 1%) i popiołu (poniżej 8%) po spalaniu.

Ekogroszek – produkcja opału

W przypadku ekologicznego paliwa nie tylko liczy się to, z czego powstaje ekogroszek. Istotna jest również sama produkcja.

  1. Proces zaczyna się od sklasyfikowania węgla pod względem rozmiaru oraz kaloryczności.
  2. Jeśli surowiec pomyślnie przejdzie wszelkie testy, w następnej kolejności bryły są miażdżone na mniejsze kawałki.
  3. Potem całość jest przesiewana przez specjalne sito, tak aby w ekogroszku nie znajdowały się za duże lub zbyt małe bryłki.
  4. Wszelkie zanieczyszczenia, pyły oraz osad są wypłukiwane przy użyciu wody.
  5. W końcowej fazie powstawania ekogroszku produkcja skupia się na procesie suszenia oraz zachowaniu odpowiedniej wilgotności paliwa.
  6. Produkcja ekogroszku kończy się na spakowaniu surowca do odpowiednich torebek, tak aby gospodarz każdego domu mógł go z łatwością przechowywać.

Czym jest ekogroszek? Jednym z najbardziej ekologicznych i niezawodnych sposobów na wydajne ogrzewanie domu w niższej cenie. Zastanów się, czy właśnie tego nie potrzebują Twoi domownicy i stań się wzorem dla innych.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here