Biurko do pokoju nastolatka

Dzieci rosną bardzo szybko. Z rozkosznych maluchów przeistaczają się niepostrzeżenie w rezolutnych nastolatków. Za tymi zmianami muszą nadążać rodzice i opiekunowie, zapewniając dzieciom przestrzeń do prawidłowego rozwoju. Najważniejszym elementem aranżacji pokoju młodzieżowego jest biurko. Na jaki model się zdecydować, by mebel zaspokajał potrzeby nastolatka? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Height adjustable desk , fly-desk.com – czyli po prostu biurko regulowane

Podstawą wyposażenia pokoju młodzieżowego musi być biurko regulowane. To szczególnie ważne w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju. Jak wiadomo – nastolatki dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej, pochylone nad książkami czy też pochłonięte grą komputerową. W tym czasie warto wpajać młodym ludziom dobre nawyki, związane ze spędzaniem czasu przy biurku. Priorytetem jest regulacja wysokości; tak, by biurko mogło „rosnąć” razem z dzieckiem, ale także by pozwalało na zmiany pozycji podczas pracy czy nauki. Nowoczesne biurko regulowane to także swego rodzaju gadżet, który z pewnością zachwyci każdego nastolatka. Mebel ma bowiem wbudowane oprogramowanie, które zapamiętuje wysokość. Ten elektroniczny panel pozwala także na zmianę pozycji blatu. Można więc idealnie dopasować wysokość oraz nachylenie blatu biurka. Komfort nauki, pracy czy rozrywki przy takim biurku jest wprost nieporównywalny do tradycyjnych rozwiązań.

Biurko gamingowe – must have w pokoju nastolatka

Życie współczesnych nastolatków toczy się równolegle w świecie rzeczywistym i wirtualnym. Nie da się tego w żaden sposób przeskoczyć. Gry komputerowe są dziś standardową formą rozrywki – i to nie tylko w przypadku dzieci oraz nastolatków, ale i dorosłych. Ważne, by stworzyć bezpieczną przestrzeń, która zapewni komfort i zadba o zdrowy kręgosłup. Do pokoju nastolatka z pewnością warto rozważyć zakup biurka gamingowego. Trzeba zwrócić uwagę na stelaż – ważne, by był stabilny i miał odpowiedni udźwig. Sprawdzą się także dodatkowe funkcje, takie jak: mediaport, podświetlenie LED, panel sterowania wysokością. Biurko gamingowe powinno mieć odpowiednią powierzchnię blatu. Należy bowiem pamiętać, że musi się na nim zmieścić ekran komputera, klawiatura oraz mysz z podkładką, a często również inne akcesoria. Ponadto gracz musi mieć miejsce do swobodnego rozłożenia rąk; ruch i zmiany pozycji rąk są niezwykle ważne dla zdrowego korzystania ze sprzętu komputerowego. Kupując biurko gamingowe, warto przy okazji zwrócić uwagę na przydatne akcesoria, które pozwolą utrzymać porządek i dodadzą meblowi nowoczesnego sznytu. Są to między innymi: oświetlenie LED, podwieszany uchwyt na PC, organizer kabli, gniazdo USB, mediaport. Tak wyposażone biurko nie tylko zapewni nastolatkowi komfort i swobodę podczas rozgrywek, ale będzie stanowić idealne dopełnienie młodzieżowej aranżacji.

Biurko regulowane i co jeszcze? Na co zwrócić uwagę, urządzając pokój nastolatka?

Jak już wspomnieliśmy – biurko z regulacją wysokości to podstawa, jeśli chodzi o wyposażenie pokoju nastolatka. Wygoda, jaką daje elektryczne sterowanie wysokością mebla, jest nie do zastąpienia. Takie rozwiązanie pozwala zadbać o zdrowy rozwój kręgosłupa i całego organizmu młodego człowieka, który wciąż rośnie i się rozwija. Trzeba jednak pomyśleć również o pozostałych elementach wyposażenia, takich jak fotel do biurka lub jego alternatywy. Jeśli decydujemy się na fotel, to tylko i wyłącznie model ergonomiczny. Taki fotel zapewni bowiem odpowiednie podparcie kręgosłupa na każdym jego odcinku. Specjaliści wskazują, że podczas długiego siedzenia przy biurku, najbardziej cierpią odcinek lędźwiowy oraz szyjny. Warto zatem rozważyć fotel z zagłówkiem i nie zapomnieć również o podłokietnikach. Niemniej fotele i krzesła to nie jedyne rozwiązania. Obecnie mamy do wyboru wiele zdrowych alternatyw, które sprawiają, że nawet siedząc, możemy być cały czas w ruchu i nie musimy rezygnować z aktywności.

Fotel gamingowy, a może stołek balansujący? Jak i na czym siedzieć, aby cieszyć się zdrowym kręgosłupem?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że właściwe siedzenie to inwestycja w zdrowy kręgosłup nastolatka. Warto więc proponować młodemu człowiekowi alternatywne rozwiązania. Są nimi: stołek balansujący, krzesło siodłowe, platforma balansująca. Dodatkowym akcesorium może się również okazać mata antyzmęczeniowa ergonomiczna. Tego typu meble, czy może raczej urządzenia, wymuszają na użytkowniku przybranie odpowiedniej pozycji. Ciało, poprzez balansowanie w celu utrzymania równowagi, ćwiczy mięśnie głębokie, które odpowiadają za podparcie kręgosłupa. Ćwiczymy także mięśnie brzucha i ud. Ponadto utrzymując ciało w nieustannym ruchu, dotleniamy komórki. Ma to niebagatelny wpływ na efektywną naukę, kreatywność, a nawet na lepsze samopoczucie. Taki stołek może się wydawać niestabilny na pierwszy rzut oka, jednakże dzięki ciężkiej podstawie nie ma możliwości, by z niego spaść czy przewrócić się. Z kolei wspomniana mata antyzmęczeniowa niweluje zmęczenie i ból nóg. Oczywiście dobrym wyborem będzie również porządny, ergonomiczny fotel.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Pomyśl więc o zdrowiu swojego nastolatka i sprezentuj mu biurko gamingowe z wygodnym ergonomicznym fotelem. Oświetlenie LED i dodatkowe gadżety czy akcesoria z pewnością skradną jego serce, a ty będziesz spać spokojnie, wiedząc, że dziecko rośnie zdrowo. Szeroki wybór znajdziesz na Fly-Desk.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here