Balsam nawilżający do bardzo suchej skóry

Po balsam nawilżający do bardzo suchej skóry warto sięgnąć zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy mamy do czynienia z największą liczbą czynników powodujących przesuszenie naskórka. Mróz, niskie temperatury czy ogrzewanie, nie wpływają korzystnie na stan naszej twarzy i ciała. Ratunkiem dla przesuszonego, nierzadko piekącego i zaczerwienionego naskórka jest balsam nawilżający do bardzo suchej skóry. Jakie cechy charakteryzują dobry kosmetyk tego typu? Podpowiadamy. 

Balsam nawilżający do bardzo suchej skóry — komu polecany?

Po balsam nawilżający do bardzo suchej skóry powinny sięgnąć o każdej porze roku osoby, które zmagają się z przesuszonym, łuszczącym się i piekącym naskórkiem, wywołanym na przykład przez oparzenia słoneczne, detergenty, a także czynniki klimatyczne, takie jak mróz, wiatr, niskie i wysokie temperatury. 

Po tego typu produkty sięgają również posiadaczki skóry wrażliwej i atopowej, ponieważ nierzadko po kontakcie z czynnikami drażniącymi staje się ona przesuszona i wymaga szybkiego i silnego nawilżenia. Jest to kosmetyk, który mogą stosować zarówno dorośli, jak i dzieci, jeżeli tylko ma odpowiedni skład. 

Balsam nawilżający do bardzo suchej skóry — substancje aktywne

Balsam nawilżający do bardzo suchej skóry powinien w swoim składzie zawierać jedynie przebadane i skuteczne substancje aktywne. Wśród nich można wymienić na przykład kwas hialuronowy, czyli związek, który naturalnie występuje w ludzkiej skórze i jest silnie higroskopijny, dzięki czemu wspiera utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia. 

Zaliczany jest on do humektantów, czyli związków, które mają zdolność do zatrzymywania wody w naskórku. Ważne jednak by balsam posiadał także substancje o działaniu okluzyjnym, ponieważ tworzą one powłokę zapobiegającą utracie wody ze skóry. Takie właściwości mają na przykład ceramidy. Emolienty z kolei zmniejszają uczucie szorstkości. 

Balsam nawilżający do bardzo suchej skóry — hipoalergiczność

Dobry balsam nawilżający do bardzo suchej skóry podobnie jak żel do mycia twarzy powinien być też hipoalergiczny. Dzięki temu jest bezpieczny dla naszej skóry i nie wywołuje niepożądanych reakcji i odczynów zwłaszcza u osób ze skłonnością do alergii, atopii, a także u małych dzieci. 

Po hipoalergiczne produkty mogą sięgać osoby, które cierpią z powodu różnego rodzaju dermatoz, takich jak trądzik, atopowe zapalenie skóry, czy łuszczyca. W ich przypadku odbudowa bariery lipidowej naruszonej w przebiegu tych schorzeń jest niezwykle istotna. 

Balsam nawilżający do bardzo suchej skóry — długotrwałe działanie 

Dobry balsam nawilżający do bardzo suchej skóry powinien gwarantować nam komfort przez cały dzień. Niektóre preparaty niestety działają jedynie chwilowo, dając uczucie nawilżenia tylko zaraz po aplikacji, a w ciągu dnia z powrotem odczuwamy pieczenie i suchość skóry. 

Unikatowe formuły dobrej jakości produktów gwarantują stopniowe uwalnianie składników nawilżających i odżywczych przez cały dzień. Dzięki temu od momentu nałożenia balsamu aż do zmycia go podczas wieczornej lub porannej kąpieli, nasze ciało pozostaje idealnie nawilżone. 

Balsam nawilżający do bardzo suchej skóry — na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierając balsam nawilżający do ciała, warto zwrócić uwagę również na pojemność takiego produktu, a także sposób jego aplikacji. Istotne jest też, aby szybko się on wchłaniał i nie pozostawiał tłustego filmu na skórze. Obecnie na rynku znajdziemy również multifunkcyjne kosmetyki, których można używać zarówno w pielęgnacji skóry ciała, jak i twarzy, co jest sporą oszczędnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here