Słodycze z Ameryki

W naszych kuchennych spiżarniach oraz szafkach na łakocie możemy znaleźć słodycze z Ameryki, których nawet nie kojarzymy z tym krajem. Tak naprawdę wiele produktów przywędrowało do nas zza Oceanu, a trzeba przyznać, że na słodkościach Amerykanie znają się, jak nikt inny. 

Ciastka, ciasteczka

Słodycze z Ameryki mają wiele twarzy, ale mówiąc o nich, nie można zapomnieć o ciastkach. Nikomu przedstawiać nie trzeba kakaowych markiz z jasnym nadzieniem, które kochają zarówno mali, jak i duzi wielbiciele słodkości. Poza tym Europejczycy, a w szczególności Polacy, uwielbiają także wszelkie wariacje na temat masła orzechowego. Dlatego właśnie w tym zestawieniu muszą się znaleźć także słodkości z Ameryki pod postacią kruchych ciasteczek z takim arachidowym kremem oraz kawałkami czekolady. Smakołyki tego typu możemy przygotować w domu, ale znacznie łatwiej jest je kupić, tym bardziej, że na rynku znajdziemy co najmniej kilku producentów tych wspaniałości. Jeśli preferujemy jednak inny rodzaj pyszności, do wyboru pozostają nam muffiny, Takie niewielkie babeczki to świetny pomysł na drugie śniadanie do szkoły lub do pracy.

Czekoladowe pyszności

Mając ochotę na słodycze z Ameryki, nie musimy długo ich szukać. Wchodząc do pierwszego lepszego sklepu mamy do wyboru co najmniej kilkadziesiąt wariantów batonów, warto zapoznać się także z asortymentem sklepu internetowego https://candy-shop.pl/kategoria.slodycze-z-ameryki,49.html. Najpopularniejsze są batoniki czekoladowe z karmelem oraz orzeszkami lub wersja z nadzieniem kokosowym. Z odległego kontynentu przywędrowały do nas także kolorowe draże czekoladowe oraz rozpoznawane przez wszystkie dzieci na świecie gwiazdki z rozpływającej się w ustach masy kakaowej. Mając pod ręką taki asortyment, codziennie możemy kosztować innych słodyczy z Ameryki, mając jednocześnie pewność, że ilość opcji wystarczy nam na kilka miesięcy.

Impreza ze smakami Ameryki

Jeśli marzy nam się impreza w amerykańskim stylu, nie może na stole zabraknąć słodkiego poczęstunku. Idealnie w tej roli sprawdzi się popcorn z karmelem, pianki w pastelowych kolorach i tęczowe żelki. Pośród propozycji nie powinno zabraknąć też wspomnianych już draży czekoladowych w kilku odsłonach oraz kruchych ciastek z nieco lepką, ale jednocześnie przyjemną w smaku masą orzechową. Dobrym pomysłem na słodycze z Ameryki są także cake popsy, czyli ciastka w postaci kulek na patykach w polewie czekoladowej z barwnymi posypkami. Taki efektowny przysmak idealnie sprawdza się na imprezach dla dzieci, ale również na ślubach.

Słodycze z Ameryki są w Polsce o wiele bardziej popularne, niż może się nam wydawać. Niemalże na każdym kroku możemy kupić jakieś pyszności pochodzące zza Oceanu, nawet o tym nie wiedząc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here