Wszystko, co powinieneś wiedzieć o strzelaniu na strzelnicy

Pierwsza wizyta na strzelnicy u każdego wzbudza ogromne emocje: ciekawość, ekscytacja, być może nawet delikatny stres. Nic dziwnego – wielu z nas nigdy nie miało okazji trzymać w ręce broni palnej ani też gościć na torze strzeleckim. Przy zastosowaniu się do podstawowych zasad i poleceń instruktora, strzelanie na strzelnicy okaże się fantastycznym przeżyciem pełnym frajdy i radości. Co warto wiedzieć, wybierając ten typ aktywności?

Warunki bezpieczeństwa – strzelanie z głową

Każda atrakcja posiada pewien zestaw wytycznych, które pozwolą ją przeprowadzić w bezpieczny sposób. Nie inaczej jest na strzelnicy – wszak będziemy posługiwać się bronią palną, która wymaga odpowiedniego traktowania. Instruktor przekaże nam szereg zasad, wśród których znajdziemy między innymi:

  • Zakaz przebywania w obrębie stanowisk strzeleckich w stanie nietrzeźwości lub po zażyciu substancji psychoaktywnych;
  • Kierowanie broni wyłącznie w stronę tarczy – po opróżnieniu magazynka odłożenie pistoletu lub karabinu lufą w kierunku toru strzeleckiego;
  • Trzymanie palca na kabłąku do momentu gotowości – palec na spust przeniesiony zostanie dopiero z chwilą chęci oddania strzału;
  • Utrzymanie stabilnej pozycji w lekkim pochyleniu i wyprostowaniu dłoni – na stabilną pozycję składa się także wygodne obuwie na płaskiej podeszwie;
  • W przypadku zacięcia broni zgłoszenie faktu poprzez podniesienie ręki i pozostaniu na stanowisku w pozycji gotowości do strzału;

Dokładne polecenia i informacje zostaną przekazane na instruktażu jeszcze przed pobraniem broni ze zbrojowni. Biorąc powyższe pod uwagę, nie musimy obawiać się nieznajomości obsługi pistoletu, strzelby, rewolweru czy karabinu. Stosowanie się do nakazów instruktora jest bezwzględne; na tym opierają się wszelkie warunki bezpieczeństwa, a strzelanie przebiega dzięki temu bez ryzyka przypadkowego postrzału.

Strzelanie na strzelnicy – przebieg atrakcji

Strzelanie na strzelnicy

Po przybyciu na strzelnicę poznamy naszego instruktora, który będzie opiekować się nami od odebrania do zdania broni. Nim jednak złapiemy za pistolet, dowiemy się w teorii, jak ona działa i na co należy uważać. Zostanie nam przedstawiony prawidłowy chwyt oraz odpowiednia technika strzelania – szczególnie w kontekście odrzutu zamka i pracy języka spustowego. Te informacje nie tylko pozwolą nam trafić do celu, ale także zwiększą nasze bezpieczeństwo podczas posługiwania się bronią.

Po krótkim szkoleniu wstępnym otrzymamy ochronniki słuchu oraz udamy się na wyznaczony tor strzelecki z przygotowaną tarczą. Tam instruktor pomoże nam dobrać odpowiednią pozycję, opcjonalnie przećwiczy sekwencję strzelecką “na sucho” i załaduje naszą broń. Kiedy już będziemy gotowi, oddajemy zaplanowaną serię strzałów i zgłaszamy opróżnienie magazynka. Jeśli wybraliśmy opcję więcej niż jednej broni, tarcza zostanie zmieniona, by kontynuować strzelanie; jeśli chcieliśmy strzelać tylko z jednej broni, nastąpi ponowne załadowanie magazynka i ciąg dalszy atrakcji.

Po wystrzelaniu przewidzianej amunicji będziemy musieli poczekać, aż wszystkie osoby na swoich stanowiskach zakończą sekwencję strzelecką. Gdy to się stanie, będziemy mogli zebrać swoją tarczę – oczywiście w asyście opiekuna. Na podstawie uzyskanych wyników instruktor powie nam, czy strzelaliśmy poprawnie oraz co ewentualnie moglibyśmy poprawić, aby uzyskać lepszy wynik.

Ile kosztuje strzelanie na strzelnicy?

Cena takiej atrakcji bazuje na trzech czynnikach:

  • Porze, o której chcemy zarezerwować tor strzelecki;
  • Rodzajach i liczbie broni, z których chcemy strzelać;
  • Ilości amunicji, którą chcemy wykorzystać;

Ile kosztuje strzelanie na strzelnicy

Najtańsze pakiety zaczynają się od kilkunastu złotych i obejmują strzelanie z broni krótkiej (pistoletu, rewolweru) w porach stosunkowo rzadko uczęszczanych, np. w tygodniu od 12:00 do 14:00. Jest to dobry wybór dla osób, które nigdy wcześniej nie były na strzelnicy i chciałyby się przekonać, czy ten typ aktywności przypadnie im do gustu. Jeśli będziemy chcieli strzelać z kilku rodzajów broni, wykorzystać większą ilość amunicji lub wybierzemy szczególnie popularne godziny rezerwacji, możemy spodziewać się wyższej ceny. Wystarczy niespełna 200 złotych, by otrzymać możliwość zapoznania się z karabinem, strzelbą, pistoletem maszynowym oraz dwoma różnymi pistoletami, z których oddamy od 10 do 15 strzałów.

Strzelanie na strzelnicy – prezent z adrenaliną

Niecodzienna atrakcja, ogromne emocje oraz niezapomniane przeżycia sprawiają, że strzelanie na strzelnicy to doskonały pomysł na prezent. Taki upominek z powodzeniem możemy podarować na urodziny, z okazji świąt Bożego Narodzenia czy jako forma podziękowania za przysługę. Co więcej – same strzelnice wychodzą naprzeciw oczekiwaniom Klientów, oferując – przykładowo – walentynkowe strzelanie dla dwojga, urodzinowe pakiety z rabatami, a nawet wieczory panieńskie lub kawalerskie. Jedno jest pewne – podczas takiego wyjścia z pewnością nie będziemy się nudzić, a być może odnajdziemy w sobie militarystyczne pasje i zainteresowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here