Tupet czy peruka?

0
66

Wypadanie włosów jest naturalnym procesem, który nie powinien budzić większych obaw. Według specjalistów, każdy z nas codziennie traci około 100 włosów. Problem pojawia się wtedy, kiedy liczba pasemek znajdowanych na poduszce czy na szczotce wyraźnie przekracza tę liczbę. Walczyć z łysieniem możemy na wiele sposobów. Jednym z nich jest noszenie tupetów oraz peruk. Czym różnią się oba warianty? Kiedy warto zainwestować w perukę naturalną, a kiedy w tupecik? Sprawdź!

Peruka z włosów naturalnych i syntetycznych

Peruki produkowane są zmyślą o osobach, które całkowicie utraciły swoje włosy. Tkane na delikatnych, zlewających się ze skórą bazach nakrycia zakładane są na całą głowę. W salonach perukarskich znajdziemy ogrom wysokiej jakości peruki o zróżnicowanych kolorach, długości, rodzaju cięcia, strukturze.

Peruki podzielić można na dwa główne typy: z włosów pochodzenia naturalnego i syntetycznego. Najbardziej pożądane na rynku są modele z włosów naturalnych. Miękkie w dotyku, lśniące i wytrzymałe pasma są wierną kopią utraconych włosów. Co ważne, można dowolnie je stylizować (modelować, kręcić, prostować). Tańszą, ale jednocześnie mniej trwałą i mniej funkcjonalną wersją peruk naturalnych są modele tkane z produkowanych fabrycznie pasm.

Tupety damskie i męskie na zamaskowanie miejscowej łysiny

Tupety można określić okrojoną wersją standardowej peruki. W przeciwieństwie do pełnych fryzur, tupety zakrywają jedynie przerzedzony obszar znajdujący się na czubku głowy. Najczęściej z tupetów korzystają mężczyźni zauważający u siebie tak zwane gniazdo oraz pragnący zamaskować duże zakola. Podobnie jak peruki, tupety składają się z bazy, do której przymocowane są włosy. Najlepszy, najbardziej naturalny efekt pozwalają otrzymać modele z pasm pochodzących od ludzi. Co ważne, tupet jest uzupełnieniem wyrastających z głowy pasm. Oznacza to, że kolor, struktura i gęstość włosów powinny być starannie dopasowane do naturalnej urody. Tylko tupet tworzący spójną całość z wyrastającymi z głowy pasmami zapewni pożądany, w pełni naturalny efekt.

Zakładanie tupetów jest proste. Często nie wymaga użycia klejów. Nowoczesne tupety wyposażone są w spinki clip-in umożliwiające przyczepienie dodatkowych włosów do swoich kosmyków. Wpięcie tupetu we własne włosy jest najmniej inwazyjnym, bezpiecznym dla skóry głowy i pasm rozwiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here