Piękny uśmiech

Uśmiech może oczarować ludzi wokół nas. Z uśmiechem i pozytywnym nastawieniem możemy rozwiązać wiele ważnych dla nas spraw. Uśmiech poprawia humor innym, ale przede wszystkim nam samym. W końcu śmiech to zdrowie. Z tego powodu lubimy cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Niestety, ale nie każdy z nas może szczycić się swoim naturalnie równym i pełnym uzębieniem. Jest na to jednak rozwiązanie, które zaradzi w powstałych ubytkach zębowych. Są to implanty. Jeśli borykasz się z problemem niepełnego uzębienia, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Implanty zębowe – co to takiego?

Bezzębie jest nie tylko mało estetyczne, ale przede wszystkim jest niebezpieczne dla całego zgryzu. Gdy brakuje zębów, wówczas tkanka kostna może zanikać, natomiast zęby otaczające lukę zębową mogą się przemieszczać, powodując tym samym zmiany w zgryzie. Radą na to są implanty stomatologiczne, które są najskuteczniejszą i najefektywniejszą metodą w leczeniu braku uzębienia.

Choć implanty powszechnie mylone są ze sztucznymi zębami, to w rzeczywistości nimi nie są. Implanty to tytanowe śruby wszczepiane w kości szczęki i żuchwy. Implant zastępuje korzeń zęba, natomiast mocowana na nim osłona porcelanowa jest rekonstrukcją dla uszkodzonego zęba.

Implanty stomatologiczne w Łodzi

W walce o estetyczny i zdrowy uśmiech pomogą Ci doświadczeni dentyści, dzięki czemu odzyskasz swój naturalny wygląd zębów. W zależności od stanu uzębienia, implantologia składa się z kilku etapów. Może trwać od 3 do 6 miesięcy, a w skrajnych przypadkach przedłużyć się do ponad roku.

Implanty zębowe w Łodzi to sztab profesjonalistów, którzy każdego dnia wspierają swoich pacjentów w walce o zdrowe uśmiechy. Implanty nie tylko poprawiają uśmiech, ale również wpływają na komfort spożywania posiłków. Od tej pory już nic nie będzie wchodzić Ci do luki między zębami.

Jakie są przeciwwskazania do implantów zębowych?

Pomimo że implanty są całkowicie bezpieczną metodą leczenia braku uzębienia, to występują jednak sytuacje, w których niemożliwe będzie zastosowanie implantów.

  1. Wiek – osobom młodym, które nie mają jeszcze w pełni rozwiniętych kości szczęki i żuchwy, odradza się implantologię.
  2. Zły stan jamy ustnej – w przypadku występującej próchnicy lub innych chorób przyzębia, zaleca się, aby najpierw wyleczyć powstałe ubytki.
  3. Ze względów bezpieczeństwa, w trakcie ciąży również nie wykonuje się zabiegu implantologii.
  4. Niewystarczająca ilość miejsca – jeśli wysokość lub szerokość wyrostka zębodołowego, szczęki bądź żuchwy są zbyt małe, w takim przypadku także niemożliwe będzie wszczepienie implantu.
  5. Przeciwwskazaniami są niektóre choroby, np. nowotwory, wady serca, choroby reumatyczne, choroby psychiczne, niewyrównana cukrzyca.

Podsumowując, implanty zębowe są dobrym oraz trwałym sposobem na poprawę stanu swojego uzębienia. Istnieją jednak nieliczne przeciwwskazania do wszczepienia implantu. Pierwszym co powinieneś zrobić to konsultacja u sprawdzonego dentysty oraz prawidłowa higienizacja zębów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here