Niewielki, tani w budowie dom z funkcjonalnym wnętrzem

Odpowiednio dobrany projekt to pierwszy krok do realizacji marzeń o własnym domu. Projekt powinien spełniać oczekiwania przyszłych mieszkańców pod względem funkcjonalnym i estetycznym, a także harmonizować z uwarunkowaniami działki i wymogami, jakie zawarte są Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego lub w decyzji o Warunkach Zabudowy. Szukając projektu, warto także zweryfikować koszty budowy domu, dokładne oszacowanie wydatków pozwoli właściwie dostosować wybór także do założeń finansowych.

Dla wielu Inwestorów projekty domów z kategorii małych i tanich w budowie to idealne rozwiązanie, które pozwala na zracjonalizowanie wydatków w połączeniu z wygodą i funkcjonalnością. Bogatą ofertę gotowych projektów oferuje Pracownia ARCHON+. Wiele z nich to niewielkie domy, które w optymalny sposób wykorzystują dostępną przestrzeń i gwarantuję komfortowe warunki mieszkalne. Oszczędności podczas budowy wynikają nie tylko z mniejszego metrażu, ale także z prostoty konstrukcji bryły i dachu, co wpływa na niższe koszty materiałów i prac budowlanych. Mniejsza powierzchnia użytkowa oznacza także niższe koszty ogrzewania w przyszłości.

Na stronie internetowej ARCHON+ wraz z projektami domów prezentowane są aktualne na każdy kwartał zestawienia kosztów budowy. Są one kalkulowane na podstawie szczegółowych kosztorysów, opracowanych według krajowych stawek Sekocenbudu. Dzięki temu Inwestorzy mogą łatwo porównać koszty budowy różnych domów, co umożliwia im wybór projektu najlepiej pasującego do ich budżetu. ARCHON+ oferuje także możliwość zakupu dedykowanego kosztorysu budowlanego w formie komputerowego programu, który jest niezwykle pomocny w efektywnym zarządzaniu finansami podczas budowy i nadzorowaniu postępu prac. Kosztorysy te obejmują dokładny przedmiar robót, w tym szczegółowy wykaz prac budowlanych, niezbędnych materiałów budowlanych, sprzętu oraz instrukcje wykonania, co znacznie ułatwia proces zamawiania materiałów i wybierania korzystnych ofert cenowych.

Odkryj trzy wyjątkowe projekty domów małych i tanich w budowie z kolekcji ARCHON+, które przyciągają uwagę swoim stylowym wyglądem zewnętrznym i praktycznym wykorzystaniem przestrzeni w kompaktowych wnętrzach.

Dom w trytomach

Dom w trytomach

To projekt, który łączy ekonomiczną budowę z funkcjonalnym wykorzystaniem przestrzeni. Jest to kompaktowy dom z poddaszem użytkowym i dwuspadowym dachem. Jego prosta forma architektoniczna umożliwia sprawną realizację. Zajmując zaledwie ok. 70 m² powierzchni zabudowy, stanowi idealne rozwiązanie także na mniejsze działki. Architektura tego domu wyróżnia się eleganckim projektem elewacji, w której subtelna paleta tynków idealnie komponuje się z drewnianymi elementami, nadając bryle nowoczesny charakter. Projekt zawiera praktyczne elementy, takie jak zadaszone wejście i przytulny taras z pergolą, tworzący idealną przestrzeń do relaksu. Wnętrze domu jest zaprojektowane z myślą o komforcie i funkcjonalności. Salon z kominkiem i przesuwnym przeszkleniem tarasowym płynnie łączy się z jadalnią i przestronną kuchnią z miejscem na wyspę kuchenną. Wykorzystanie przestrzeni pod schodami na spiżarnię oraz łazienka z nowoczesnym prysznicem na parterze zwiększają funkcjonalność domu. Poddasze oferuje trzy komfortowe sypialnie oraz dodatkową łazienkę, zapewniając przestronną i ustawną strefę nocną.

Dom w lucernie 10

Dom w lucernie 10

To nowoczesny projekt domu z użytkowym poddaszem, który jest reprezentantem kolekcji domów tanich w budowie. Przyciąga uwagę modnym designem elewacji, jest interesującą propozycją dla Inwestorów poszukujących projektu małego, nowoczesnego budynku jednorodzinnego. Odpowiednio rozmieszczone przeszklenia zapewniają obfite doświetlenie wnętrza, dodając również wizualnej lekkości prostej bryle. Na parterze usytuowano przestronną strefę dzienną, w której znajdują się salon, jadalnia oraz funkcjonalna kuchnia. Kominek w salonie tworzy przytulną atmosferę, a taras z drewnianą pergolą stanowi przedłużenie wewnętrznej przestrzeni wypoczynkowej. Projekt parteru uzupełnia spiżarnia obok kuchni oraz toaleta umiejscowiona na osi wiatrołapu, który oddziela część mieszkalną od jednostanowiskowego garażu i kotłowni. Na poddaszu zaprojektowano trzy sypialnie, łazienkę oraz funkcjonalną pralnię.

Dom w porzeczkach 2

Dom w porzeczkach 2

Atrakcyjny i ekonomiczny w realizacji projekt domu parterowego, w którym przewidziano możliwość adaptacji strychu. Elegancka elewacja, utrzymana w tonacjach bieli i szarości, idealnie współgra z antracytowym dachem dwuspadowym i grafitową pergolą, tworząc harmonijną i estetyczną całość. Dodatkowego uroku dodaje naturalna drewniana okładzina. Wnętrze tego domu zaprojektowano z myślą o funkcjonalności i wygodzie mieszkańców. Salon z kominkiem oraz jadalnia współtworzą słoneczną strefę dzienną. Przestrzeń kuchenna została uzupełniona o spiżarnię. Dwie sypialnie i łazienka w strefie nocnej dopełniają funkcjonalność tego projektu.

Więcej informacji o zaprezentowanych projektach oraz aktualne koszty budowy można sprawdzić na archon.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here