Namiot tipi jako unikatowa kryjówka

Kto w dzieciństwie nie marzył o swojej własnej kryjówce. O miejscu niedostępnym dla rodzeństwa czy rodziców, przestrzeni, w której można czuć się komfortowo i bezpiecznie z odpowiednimi warunkami do zabawy, czasem do nauki, przebywania z kolegami albo odpoczywania bez nikogo. Kiedyś najpopularniejszym miejscem, które spełniałoby te wszystkie funkcje była „baza”- kryjówka samemu wykonana najczęściej z poduszek i koca, teraz można wybrać do tego celu, coś co przy okazji doda wnętrzu przytulności i funkcjonalności. Mowa tutaj o namiotach tipi. Jest to świetne rozwiązane dla każdego dziecka, tworzące idealny prywatny kącik do zabawy i relaksu przy okazji stanowiące wyjątkową dekorację dziecięcego pokoju. Dzięki swej trwałości posłuży małym pociechom przez wiele lat a dzięki różnorodnej funkcjonalności szybko się nie znudzi. Może stać się ulubionym miejscem małego domownika.

Pobudzacz wyobraźni w pokoju dziecięcym

Namiot tipi kształtem przypomina namiot indiański, jego dół jest kwadratowy a ścianki schodzą się ku jednemu wierzchołkowi na samej górze. Sama jego forma może pobudzić wyobraźnię dziecka i rozwijać jego kreatywność będąc jednocześnie świetnym miejscem do zabawy. Namiot może pełnić wiele funkcji w zabawie najmłodszych. Jako domek w wiosce Indian, rakieta lecącą w kosmos, zamek, domek dla lalek czy nawet garaż dla samochodzików. Zresztą jak wiadomo dziecięca wyobraźnia nie ma granic a taki namiot może być idealnym narzędziem towarzyszącym w jej rozwoju. Jednak oprócz zabawy czasem dzieci potrzebują również odpoczynku a wspomniana kryjówka może być bezpieczną przestrzenią dla dziecka, cichym kącikiem, schronieniem do odreagowania przeżyć całego dnia, czy wygodnym miejscem do popołudniowej drzemki. Trzeba pamiętać, że ważna zaletą namiotu jest jego funkcja dekoracyjna. Stylowy, dopasowany do wnętrza, odmieni jego wygląd. Zarówno gładki model jak i ten we wzory będzie się świetnie wpisywał w pokoik dziecięcy, wszystko zależy od preferencji i temperamentu dziecka w wybór jest naprawdę szeroki. Tipi występują często w zestawie z wyjątkowymi dodatkami, takimi jak poduszki, podłoga czy przytulne lampki, które dobrze skomponowane będą tworzyć magiczną przestrzeń.

Namioty handmade

Namioty handmade

Namiot może być wyjątkowym prezentem dla dziecka. Biorąc pod uwagę to, że będzie on stanowił idealne miejsce do zabawy mając jednocześnie pozytywny wpływ na jego rozwój. Każde dziecko chciałoby się czuć wyjątkowo i mieć coś niepowtarzalnego tylko dla siebie. Posiadając ręcznie robiony namiot tipi na pewno tak się poczuje. Wyroby handmade zawsze niosą ze sobą dokładność i kunszt wykonania. Rzeczy są bardzo dobrej jakości, dopracowane w każdym detalu. W proponowanej ofercie można znaleźć m.in. namiot wykonany z sznurka bawełnianego, a także model w formie baldachimu, w stylu marynarskim, leśnym czy w wzroki w koty lub chmurki. Dużą zaletą produktów ręcznie robionych jest również trwałość wykonania, a jest to bardzo ważny aspekt, o którym należy pamiętać gdy w grę wchodzi użytkowanie przez dzieci. Tak niewiele trzeba, że przenieść dziecko w magiczne miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here