Najlepsze nowe filmy kryminalne, których nie można przegapić w 2023 roku

Kino kryminalne od lat cieszy się popularnością wśród widzów. W 2023 roku czeka nas sporo interesujących premier, które zapewne trafią na listę najlepszych kryminałów wszech czasów. Poniżej przedstawiamy zestawienie najlepszych nowych filmów kryminalnych, których nie można przegapić w 2023 roku.

1. Ucieczka z Tegucigalpy

Ucieczka z Tegucigalpy to film opowiadający historię grupki bohaterów, którzy muszą uciekać przed lokalnym gangiem po tym, jak zostają oskarżeni o kradzież diamentów. Film w reżyserii Juana Pablo Bustamante jest idealnym przykładem połączenia napięcia i akcji.

2. Tajemnicza Sprawa w Nowym Orleanie

Tajemnicza Sprawa w Nowym Orleanie to kryminalna opowieść o detektywie z Nowego Orleanu, który próbuje rozwikłać morderstwo, które pozornie wydaje się niemożliwe do rozwiązania. W główną rolę wcielił się Jeff Bridges, a reżyserem jest David O. Russell.

3. Krew w śniegu

Krew w śniegu to kryminalna opowieść o młodej policjantce, która staje w obliczu niebezpiecznej sytuacji po tym, jak znajduje ciało młodej kobiety. W filmie występują m.in. Emma Stone i Jake Gyllenhaal, a reżyserem jest Denis Villeneuve.

4. Północna granica

Północna granica to film opowiadający o zmaganiach policjantów z Chicago, którzy próbują powstrzymać napływ narkotyków na teren miasta. W rolach głównych występują Michael B. Jordan i Jamie Foxx, a reżyserem jest Cary Joji Fukunaga.

5. Tajemnicza śmierć na Hawajach

Tajemnicza śmierć na Hawajach to kryminalna opowieść o młodej dziennikarce, która próbuje rozwikłać sprawę morderstwa na Hawajach. W filmie występuje m.in. Zendaya, a reżyserem jest John Lee Hancock.

6. Prawo ulicy

Prawo ulicy to film opowiadający historię młodego chłopaka z biednej dzielnicy, który staje w obliczu trudnych wyborów i próbuje uciec przed wpływem gangów. W filmie występują m.in. Anthony Ramos i Lin-Manuel Miranda, a reżyserem jest Steven Spielberg.

7. Mroczne miasto

Mroczne miasto to kryminalna opowieść o młodej policjantce, która próbuje rozwiązać sprawę porwania. W filmie występuje m.in. Gugu Mbatha-Raw, a reżyserem jest James Wan.

8. Ostatni skok

Ostatni skok to film opowiadający historię grupki przestępców, którzy próbują dokonać ostatniego skoku, przed rozpoczęciem spokojnego życia. W rolach głównych występują m.in. Ryan Gosling i Cate Blanchett, a reżyserem jest Michael Mann.

9. Krew i honor

Krew i honor to kryminalna opowieść o młodym chłopaku, który zostaje wciągnięty w świat przestępczy. W filmie występują m.in. Tom Holland i Christian Bale, a reżyserem jest Martin Scorsese.

10. Krwawa Pani

Krwawa Pani to film opowiadający historię kobiety, która po stracie rodziny postanawia zemścić się na swoich wrogach. W rolach głównych występują m.in. Charlize Theron i Margot Robbie, a reżyserem jest Kathryn Bigelow.

11. Mordercze miasto

Mordercze miasto to kryminalna opowieść o młodym detektywie, który próbuje schwytać seryjnego mordercę grasującego w Nowym Jorku. W filmie występuje m.in. Oscar Isaac, a reżyserem jest David Fincher.

12. Śmierć na Zamku Bawarskim

Śmierć na Zamku Bawarskim to kryminalna opowieść o grupce turystów, którzy zostają uwięzieni na zamku w Bawarii z mordercą. W filmie występuje m.in. Jennifer Lawrence, a reżyserem jest Darren Aronofsky.

13. Trujący oleander

Trujący oleander to kryminalna opowieść o młodej dziewczynie, która zostaje oskarżona o zabicie swojego chłopaka. W rolach głównych występują m.in. Zendaya i Timothée Chalamet, a reżyserem jest Luca Guadagnino.

14. Tajemniczy sklep z antykami

Tajemniczy sklep z antykami to film opowiadający historię młodej kobiety, która dziedziczy po swoim dziadku antykwariusza i odkrywa tajemnicę związaną z jednym z antyków w sklepie. W filmie występuje m.in. Florence Pugh, a reżyserem jest Wes Anderson.

15. Śladami Zodiaka

Śladami Zodiaka to kryminalna opowieść o młodym dziennikarzu, który próbuje rozwikłać tajemnicę seryjnego mordercy znanego jako Zodiak. W filmie występuje m.in. Tom Hardy, a reżyserem jest David Ayer.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

  1. Czy te filmy będą dostępne w kinach w Polsce? Tak, większość z wymienionych filmów powinna trafić na ekrany polskich kin w 2023 roku.
  2. Który z tych filmów jest najbardziej wyczekiwany? Trudno wybrać jeden film, ponieważ każdy z nich ma swoje unikalne cechy i wyróżniające się obsady aktorskie.
  3. Czy te filmy będą dostępne na platformach streamingowych? Pewnie większość z wymienionych filmów pojawi się na platformach streamingowych, ale dokładne daty nie są jeszcze znane.
  4. Czy te filmy są dla widzów pełnoletnich? Tak, większość z wymienionych filmów ma kategorię wiekową 18+, ze względu na brutalność i przemoc.
  5. Czy te filmy są adaptacjami książek? Nie wszystkie filmy z tego zestawienia są adaptacjami książek, ale kilka z nich opiera się na bestsellerowych powieściach.

Podsumowanie

Kino kryminalne to gatunek, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród widzów. W 2023 roku czeka nas wiele interesujących premier, które z pewnością trafią na listę najlepszych kryminałów wszech czasów. W tym zestawieniu znajdują się filmy różnych gatunków, od klasycznych kryminałów po opowieści z elementami horroru. Wszystkie jednak łączy wysoka jakość wykonania oraz doskonałe obsady aktorskie. Czekamy na ich premierę z niecierpliwością!

A co Wy myślicie o tych filmach? Jakie są Wasze ulubione kryminały? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach i polećcie ten artykuł swoim znajomym na mediach społecznościowych!

Artykuł przygotowany we współpracy z https://www.modny-styl.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here