Kolekcjonerskie nasiona marihuany outdoor

Istnieje wiele rodzajów nasion marihuany przeznaczonych do kolekcjonowania. Wśród nich popularnością cieszą się nasiona typu outdoor. Są one najbliższe naturalnym odmianom, gdyż pochodzą od roślin, które rozwijały się nie w warunkach laboratoryjnych, ale naturalnych – na świeżym powietrzu. Nasiono takie może być także elementem Twojej kolekcji. 

Najpopularniejsze odmiany nasion typu outdoor

Niemal każda odmiana występuje w wersji indoor oraz outdoor. Drugie z wymienionych to wysoce atrakcyjne i w pełni naturalne nasiona, reprezentujące między innymi takie gatunki jak Northern Lights, White Widow, Afghan Kush, Blueberry, Cheese, Haze. Także dziesiątki innych gatunków mają swoje wersje outdoor, których kolekcjonerskie nasiona oferują polskie seedbanki. 

Różnice między odmianami indoor i outdoor mogą być wynikiem różnych metod hodowli i warunków wzrostu roślin, z których nasiona pozyskano. Biorąc pod uwagę genetykę, wersje indoor i outdoor mogą mieć różne genotypy, co wpływa na fenotypowe cechy ujawniające się w trakcie rozwoju. Odmiany indoor odznaczają się krótszym czasem kwitnienia i wzrostu, podczas gdy odmiany outdoor są bardziej uodpornione na szkodliwe warunki występujące w otoczeniu naturalnym. 

Pod kątem chemicznym, odmiany indoor i outdoor mogą nieco różnić się składem. Zazwyczaj nasiona odmian indoor posiadają procentowo więcej THC względem pozostałych kannabinoidów. Odmiany outdoor, z drugiej strony, mają bardziej zróżnicowany poziom THC i innych kannabinoidów, jednak zależy to od takich zmiennych czynników jak warunki klimatyczne, typ gleby, czas wzrostu. 

Ogólnie rzecz biorąc, różnice między odmianami indoor i outdoor są wynikiem zarówno genetycznych, jak i chemicznych czynników oraz wynikają z hodowlanych ingerencji ich producentów. Choć nie będą one widoczne gołym okiem w wyglądzie nasion, to jednak mają olbrzymie znaczenie dla kolekcjonerów, zainteresowanych zakupem ich konkretnych typów. 

Jak wygląda dobrej jakości nasiono outdoor? 

Nasiona marihuany mogą różnić się rozmaitymi parametrami wizualnymi. Dotyczą one takich spraw jak kształt, wielkość, kolor ziarna, a także obecność na ich powierzchni potencjalnych marszczeń, wzorów i przebarwień. Całkowicie naturalne i dobrej jakości wersje outdoor polecamy zamawiać pod linkiem: https://ganjafarmer.com.pl/26-nasiona-outdoor.

Niektóre mogą być bardziej okrągłe, podczas gdy inne mogą mieć kształt wydłużony. Również niektóre odmiany mogą mieć bardziej ciemnobrązową powierzchnię, podczas gdy inne mogą być jaśniejsze lub mieć łupinę z ciemnymi paskami. Znajdziesz także nasiona z przebarwieniami w kształcie kropek. Warto podkreślić, że nie świadczą one o złej jakości ziarna, ale są właśnie naturalnie występującym zróżnicowanym ubarwieniem. 

Przyglądając się nasionom, warto jednak zwrócić uwagę, czy ich powierzchnia nie jest nadmiernie wysuszona. Wówczas nasiono ma nieco zdeformowany kształt, a jego powierzchnia wygląda jakby zapadała się do wnętrza. Ponadto nasiono złej jakości może posiadać draśnięcia, rowki lub inne ubytki, świadczące, że zostało uszkodzone. 

Podsumowując, wygląd nasion marihuany outdoor może być zróżnicowany, jednak istnieje możliwość rozpoznania dobrej jakości nasiona od jego złych i uszkodzonych odpowiedników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here