Kiedy przydatny okazuje się telefon z rysikiem

Telefon z rysikiem widujemy dzisiaj znacznie częściej niż jeszcze kilka lat temu. Co może być tego powodem? Coraz więcej osób korzysta ze smartfonów nie tylko w wolnym czasie, ale również podczas pracy. Sprawdź, w jakich sytuacjach przydatny może się okazać rysik oraz jakie funkcje może zaoferować Ci nowy smartfon Galaxy Z Fold5.

Co wyróżnia telefon multimedialny?

Nikogo już nie dziwi, że telefony komórkowe przestały służyć nam jedynie do wykonywania połączeń czy pisania wiadomości tekstowych. Aktualnie są to po prostu miniaturowe komputery, które schować możemy do kieszeni czy torby. Mamy je zawsze pod ręką, a ich możliwości są wprost zdumiewające!

Telefon multimedialny zastąpi Ci odtwarzacz audio, aparat czy nawet konsolę do gier. W zależności od dostępnych funkcji oraz parametrów, z tego urządzenia można korzystać w domu, w pracy czy w szkole.

Jaki powinien być idealny smartfon do pracy?

Jak zostało już wspomniane, multimedialny telefon idealnie sprawdzi się także podczas pracy. Czym w szczególności będzie wyróżniał się taki smartfon? Na pewno na uwagę zasługuje wytrzymała bateria, która pozwala na wielogodzinne* użytkowanie telefonu. Duży, czytelny ekran także będzie niemałą zaletą. Coraz więcej użytkowników zwraca też uwagę na obecność rysika lub możliwość dokupienia go do zestawu. Ten odznacza się doskonałą precyzją i pozwala na rysowanie czy tworzenie odręcznych notatek na ekranie naszego telefonu.

Warto sprawdzić, czy urządzenie działa płynnie i pozwala nam na multitasking. W pracy zdarza się nam korzystać z różnych aplikacji, pobierać i otwierać pliki, wysyłać wiadomości e-mail – a to wszystko w niemal tym samym czasie.

Telefon multimedialny, czyli Galaxy Z Fold5

Galaxy Z Fold5 to ciekawa propozycja, jeżeli potrzebny jest Ci smartfon do pracy. Wspomniane wcześniej cechy doskonale opisują ten telefon. Mamy tutaj nie tylko duży ekran (aż 7,6-cala**), ale możemy także złożyć go w dowolnym momencie i z łatwością schować urządzenie do kieszeni. Sam wyświetlacz to jasność na poziomie niemal 1750 nitów***.

Podwójna bateria o pojemności 4400 mAh pozwala na wielogodzinne korzystanie ze smartfonu, natomiast zastosowany procesor Snapdragon® 8 Gen 2 dla Galaxy posiada ulepszone oprogramowanie****.

Znacząca jest jednak możliwość dokupienia rysika. Wariant S Pen od marki Samsung jest niezwykle precyzyjny i pozwala rysować na ekranie czy w zaledwie chwilę stworzyć odręczną notatkę, którą zapiszemy lub prześlemy dalej. To niezwykle przydatna cecha, którą docenią osoby korzystające z telefonu podczas pracy.

Jednak to nie koniec zalet wspomnianego smartfonu. Na uwagę zasługuje również designerska, wytrzymała obudowa. W przypadku Galaxy Z Fold5 jest to aluminiowa ramka*****, która chroni telefon przed uszkodzeniami.

* Na podstawie wewnętrznych testów laboratoryjnych firmy Samsung z przedpremierową wersją danego modelu podłączoną do słuchawek przez Bluetooth przy domyślnych ustawieniach przez LTE. Oszacowano na podstawie pojemności baterii i zmierzonego prądu w stosunku do zużycia energii baterii podczas odtwarzania wideo (plik wideo o rozdzielczości 720p, zapisany na urządzeniu) i odtwarzania dźwięku (plik mp3, 192 kb/s, zapisany na urządzeniu z wyłączonym wyświetlaczem LCD). Rzeczywisty czas odtwarzania wideo i audio zależy od połączenia sieciowego, ustawień, formatu pliku, jasności ekranu, stanu baterii i wielu innych czynników.

** Mierzony po przekątnej, rozmiar głównego ekranu Galaxy Z Fold5 wynosi 7,6 cala w pełnym prostokącie i 7,4 cala z uwzględnieniem zaokrąglonych rogów; rzeczywisty widoczny obszar jest mniejszy ze względu na zaokrąglone rogi.

*** Wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X w Galaxy Z Fold5 otrzymał certyfikat VDE Niemcy na 100-procentową mobilną objętość kolorów w zakresie kolorów DCI-P3, co oznacza, że ​​Twoje obrazy nie są rozmyte i uzyskasz niewiarygodnie żywe kolory niezależnie od różnych poziomów jasności. Wyświetlacz może osiągnąć szczytową jasność do 1750 nitów, poprawiając kontrast między ciemnymi i jasnymi aspektami treści cyfrowych, zapewniając lepszą jakość obrazu, ze współczynnikiem kontrastu 3 000 000:1, który sprawi, że korzystanie z telefonu komórkowego będzie bardziej wciągające.

**** Snapdragon jest produktem firmy Qualcomm Technologies, Inc. i/lub jej spółek zależnych. Snapdragon jest znakiem towarowym lub zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Qualcomm Incorporated.

***** Ramka nie zawiera klawiszy głośności i przycisków bocznych ani kieszeni na kartę SIM.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here