Jak zadbać o kondycję stawów

Dolegliwości stawów dotyczą nie tylko osób starszych. Nieprawidłowy styl życia może pogłębić wystąpienie tego typu problemu u osób młodszych. Dlatego na każdym etapie swojego życia warto zadbać o odpowiednią profilaktykę układu szkieletowego. Jak w takim razie można zadbać o swoje stawy? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w treści niniejszego wpisu.

Które stawy są najbardziej narażone na problemy?

Praktycznie wszystkie stawy mogą doznać urazu. Te, które są na niego najbardziej narażone to te podlegające największym obciążeniom podczas codziennego funkcjonowania. Z tego powodu, stawy, które dość często dają się we znaki to kręgosłup, stawy kolanowe, a także stawy biodrowe.

Urazowi stawów sprzyja nienaturalne ułożenie. Z tego powodu, jeśli ma się do czynienia ze zwichnięciem, to często dotyczy ono ramienia, biodra, łokcia, palców albo rzepki kolanowej. Im większa aktywność fizyczna, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia urazu. Dlatego, chcąc zawodowo uprawiać sport, należy dodatkowo zadbać o ochronę swoich stawów.

Jakie leki na stawy stosować?

Niewielkie bóle stawów mogą przytrafić się każdemu. Jeśli dyskomfort nie towarzyszy danej osobie zbyt długo, może spróbować go zniwelować poprzez zastosowanie jednego z polecanych leków bez recepty. Jednym z nich jest Collaflex, który występuje w formie wygodnych kapsułek. Preparat dostępny w aptekach dostarcza organizmowi składniki budujące tkankę łączną i chrzęstną. Dzięki temu jego spożycie przyczynia się do zwiększonej elastyczności stawów. Bazujący na kwasie hialuronowym suplement diety cechuje się dużą biodostępnością i dobrym wchłanianiem z przewodu pokarmowego.

Jaki sport będzie dobry dla stawów?

Aktywność fizyczna jest ważnym aspektem zdrowego życia. Jeśli u danej osoby występują problemy ze stawami, nie oznacza to, że powinna rezygnować ze sportu. Lekarze radzą, by dostosować rodzaj aktywności do własnych preferencji i stanu zdrowia. Jakie dyscypliny rekomenduje się osobom cierpiącym na bóle stawów?

Oprócz przyjmowania preparatów wspierających kręgosłup i stawy takich jak Collaflex można spróbować pływania na grzbiecie albo kraulem. Opór wody powstający podczas pływania rozluźnia mięśnie. Z kolei pionowe ruchy nóg ułatwiają zachowanie równowagi stawów i nie obciążają chrząstek. Mając tego typu problemy, odradza się uprawianie sportów, w których jest duże ryzyko upadku, takich jak snowboarding, skoki narciarskie czy jazda na łyżwach.

Odpowiednie dbanie o stawy gwarantuje skuteczne unikanie bólu. Z tego powodu warto stosować zdrową dietę i optymalną aktywność fizyczną względem swojego stanu zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here