Jak wygląda wysyłka palety kurierem

Wysyłka palety kurierem wbrew pozorom nie jest wcale skomplikowanym procesem. Wystarczy mieć przygotowaną paletę i dokładnie zapakować na nią wszystkie potrzebne towary. Co warto wiedzieć przed nadaniem takiej przesyłki?

Przesyłki paletowe – cechy

Przesyłki paletowe to nic innego jak wysłanie kurierem wielu towarów umieszczonych na palecie. Zwykle ten typ wysyłki jest wybierany, gdy wysyłanego towaru jest bardzo dużo i zajmuje on dużo miejsca. Dzięki użyciu palety transport tych przedmiotów jest prostszy, wygodniejszy i bezpieczniejszy niż zabezpieczenie ich kartonowym pudełkiem. Wysyłka palety jest przy tym stosunkowo łatwa i nie wymaga więcej przygotowań niż nadanie zwykłej paczki.

Jak zorganizować wysyłkę palety?

Jako nadawca musisz dysponować własną paletą. Jeśli już ją masz, możesz przystąpić do tworzenia przesyłki paletowej. Ułóż przedmioty na palecie tak, aby te cięższe znajdowały się na dole. Zabezpiecz je przed spadnięciem, np. za pomocą folii stretch lub pasów zaciskowych. Przesyłane towary nie powinny wystawać poza krawędź palety. Powinieneś też zmierzyć i zważyć całą przesyłkę. Jeśli nie masz odpowiednio dużej wagi, zważ osobno samą paletę i wszystkie przedmioty, które na niej położysz, a następnie dodaj wartości do siebie. Potem skontaktuj się z firmą oferującą wysyłkę palety i poproś o wykonanie wyceny. Opłać zlecenie i oczekuj na kuriera, który zabierze Twoją paletę.

Wysyłka palety kurierem – cennik

Cena wysyłki palety kurierem zależy w dużej mierze od tego, jaką wagę ma cała przesyłka i czy transport odbywa się na terenie kraju czy międzynarodowo. Im cięższa paleta z wszystkimi towarami, tym droższy jest jej transport. Oczywiście paczki międzynarodowe również kosztują więcej niż krajowe. Za dodatkową opłatą możesz również ubezpieczyć swoją paczkę. Inne kwoty mogą być też oferowane dla klientów biznesowych i indywidualnych. Szczegóły wyceny znajdziesz na stronie https://www.globkurier.pl/oferta/przesylki-paletowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here