witaminy i minerały

Wielu z nas w okresie jesienno zimowym lub zimowo wiosennym czuje osłabienie organizmu. Jest to spowodowane niedoborami składników odżywczych i brakiem słońca, które jest źródłem witaminy D. Gorsze samopoczucie można zauważyć również podczas diety. Zmniejsza się wtedy ilość dostarczanych do organizmu substancji odżywczych, przez co nasz organizm wydaje się być osłabiony.

Czując pogarszające się samopoczucie wielu z nas decyduje się na suplementację diety. Ma ona na celu dostarczenie do organizmu substancji odżywczych, które wzmocnią jego działanie. Suplementy diety są bardzo zróżnicowane i mają różnorodne działanie. Dlatego w zależności od organizmu i niedoborów substancji odżywczych, decydujemy się na różny rodzaj suplementów.

Podział suplementów diety ze względu na ich skład

Suplementy zawierające witaminy i minerały

Do tej grypy zaliczone są wszelkie suplementy zawierające witaminy i minerały, których zadaniem jej polepszenie pracy organizmu i uzupełnienie brakujących składników odżywczych. Niedobory tych składników mogą prowadzić do poważnych zmian w organizmie i rozwinięcia się choroby. Dlatego w przypadku wystąpienia ich niedoboru, tak ważne jest ich uzupełnianie. Poziom brakujących witamin i minerałów powinien być uzupełniany w oparciu o ustalone przez producenta normy. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki do spożycia, ponieważ może to powodować odwrotny skutek niż zamierzony. Zamiast polepszenia stanu zdrowia, ulegnie on pogorszeniu.

Suplementy zawierające ekstrakty i składniki roślinne

Ich działanie jest spowodowane tym, że suplementy te posiadają wyizolowane substancje, które wpływają na działanie poszczególnych organów w naszym ciele. Substancje pochodzenia roślinnego to między innymi skrobia, cukry proste, aminokwasy, kwasy tłuszczowe.

Suplementy zawierające nienasycone kwasy tłuszczowe

Suplementy te mają na celu dostarczyć do naszego organizmu wszelkich brakujących kwasów tłuszczowych.

Suplementy diety bogate w błonnik pokarmowy

Błonnik swoje najszersze zastosowanie odnajduje w przypadku suplementacji diety odchudzającej. Dzięki swoim właściwościom pozytywnie w wpływa na poprawę perystaltyki jelit.

Suplementy diety wspomagające odchudzanie

Do tej grupy należą suplementy, które według ich producentów posiadają pozytywny wpływ na utratę tkanki tłuszczowej.

Grupa suplementów jest dość szeroka i posiada zróżnicowane działanie. Aby przekonać się jak prawidłowo brać witaminy i minerały najlepiej skontaktować się z lekarzem. Leki i suplementy diety przyjmowane bez porady mogą przynieść odwrotny skutek. Lekarz poradzi nam, kiedy i z czym najlepiej spożywać witaminy i minerały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here