eSIM

Słyszałeś o karcie eSIM? To prawdziwa rewolucja w świecie telekomunikacji! Nie wymaga fizycznego nośnika, można ją zainstalować zarówno na telefonie, jak i na smartwatchu, a ponadto ułatwia lokalizowanie zagubionych sprzętów. Jak aktywować wirtualną kartę eSIM? Jest to proste i wymaga od Ciebie raptem kilku kliknięć. Przekonaj się sam!

Co to jest eSIM?

Kojarzysz kartę SIM? To ten mały plastik z chipem, który wkłada się do telefonu. Musisz wiedzieć, że to pewnego rodzaju przepustka do usług telekomunikacyjnych. Dzięki karcie SIM zadzwonisz do mamy lub napiszesz SMS-a do znajomego. Skorzystasz też z internetu mobilnego i zalogujesz się do swoich profili w mediach społecznościowych. Karta SIM to must have, bez którego nie skontaktujesz się ze światem.

Warto wiedzieć:

Karta SIM pozwala sprawdzić, kto jest właścicielem danego numeru – wystarczy, że udasz się do operatora sieci komórkowej i poprosisz o pomoc. Co więcej, na module można zapisywać też różne dane, jak choćby numery kontaktowe.

 

Żeby Cię nie zanudzić, warto jedynie wspomnieć o tym, że karta SIM jest dostępna na rynku od około 40 lat. Przez cały ten czas przechodziła metamorfozy i z roku na rok stawała się mniejsza. Aż w końcu nadszedł czas na eSIM, który nazywany jest „wbudowaną kartą SIM”.

Jak działa wirtualna karta SIM?

Chcesz wiedzieć, jak działa eSIM? Dokładnie tak samo jak tradycyjna karta SIM. Jedyną różnicą jest to, jak zapisywane są Twoje dane. Najprościej mówiąc, informacje umieszczane są na chipie, który znajduje się w Twoim urządzeniu mobilnym, a nie na kawałku plastiku. Proste? Proste.

I to właśnie ze względu na sposób rejestrowania informacji istotne jest, by przed instalacją eSIM-a sprawdzić, czy sprzęt obsługuje tę technologię. Specjalne moduły znajdują się w najnowszych smartfonach z systemami operacyjnymi Android i iOS, ale też w nieco starszych flagowcach znanych marek i innych urządzeniach mobilnych, jak choćby w smartwatchach.

Jak aktywować eSIM?

eSIM ma wiele zalet. Przede wszystkim znacznie ułatwia przesiadkę na nowy smartfon. Sprawia też, że podróże stają się czystą przyjemnością. Dzięki niemu w sekundę aktywujesz za granicą potrzebne usługi telekomunikacyjne – bez konieczności kupowania oddzielnej karty SIM i przekładania plastikowego modułu. Jednak to nie wszystko. eSIM ułatwia zabezpieczenie zgubionego lub skradzionego urządzenia mobilnego. Do odinstalowania eSIM-a potrzebny jest kod PIN, więc wszystkie Twoje dane znajdujące się na smartfonie są lepiej chronione.

Jak aktywować eSIM, byś mógł korzystać z jego dobrodziejstw na co dzień? Proces może wyglądać różnie u różnych operatorów. W Orange Flex zrobisz to w kilku krokach – wszystko za pomocą aplikacji. Wystarczy ściągnąć apkę Flexa ze Sklepu Play, App Store lub Huawei AppGallery i przejść proces rejestracji (możesz przenieść swój obecny numer lub wybrać nowy). Przy wyborze rodzaju karty zaznacz, że chcesz kartę eSIM. I już! Moduł automatycznie zainstaluje się na Twoim smartfonie – trwa to dosłownie chwilę i wszystko dzieje się samo. Nie potrzebujesz kupować żadnych starterów ani kontaktować się z konsultantem.

Zainstaluj wirtualny odpowiednik karty SIM i zacznij korzystać z nowoczesnych rozwiązań w swoim telefonie z Orange Flex. Więcej informacji o eSIM znajdziesz na: https://flex.orange.pl/esim

 

Reklama.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here