roleta

Kolor biały jest bardzo uniwersalną barwą, którą można zastosować w wielu pomieszczeniach. Biel doskonale sprawdza się zarówno w sypialniach, pokojach gościnnych, jak również w najbardziej uczęszczanych miejscach we wszystkich budynkach. Jest idealna nie tylko w przestrzeniach prywatnych, ale również biurowych. Nic więc dziwnego, że tak często wykorzystujemy ją w naszych domach. Ale czy naprawdę sprawdzi się w przypadku rolet?

Biel zmiękcza, ale nie zaciemni zanadto

Światło naturalne, które wpada do domu przez okno, jest zazwyczaj bardzo ostre. Słońce w lecie potrafi dać się we znaki niemal o każdej porze, przez co niejednokrotnie wykonywanie pracy (lub prac domowych) albo zwykłe zajęcia sprawiające przyjemność są bardzo trudne. Wymagają zasłaniania okien, dzięki czemu nie ma nieprzyjemnych odbić promieni słonecznych od ekranu, jeśli akurat z niego korzystamy, a temperatura w pokoju nie przekracza górnej granicy, za którą jest już po prostu zbyt nieprzyjemnie.

Jednak nie zawsze chcemy, aby światło zostało mocno zasłonięte i aby w pokoju stało się ciemniej. I właśnie w takich sytuacjach najlepiej sprawdzą się jasne rolety, które pozwolą na uzyskanie zmiękczonego, lekko przyciemnionego światła, ale nie będą wiązać się ze zbyt mocnym przyciemnieniem. Biel jest do tego dosłownie idealna – nie powoduje nadmiernych zmian, pozwala cieszyć się przyjemnym otoczeniem i sprawia, że przestrzeń jest po prostu przyjemna: jasna, ale nie nazbyt jasna.

Rolety dzień-noc

Rolety dzień noc białe łączą w sobie zalety nie tylko jasnego koloru rolet, ale też ich nietypowej budowy, która pozwala na uzyskanie jeszcze większej różnorodności w oświetleniu. Dzięki budowie składającej się z przeplatających ze sobą pasków, w których jedne są bardziej przezroczyste, a inne mocniej zabudowane, rolety dzień i noc pozwalają na swobodne ustawienie ich względem siebie. W efekcie możliwe jest więc uzyskanie wielu natężeń światła wpadających do środka – od bardziej intensywnego i naturalnego, aż po bardziej zmiękczone. To ciekawe rozwiązanie dla każdego, kto najbardziej lubi eksperymenty i zawsze musi idealnie dopasować ilość blasku w pomieszczeniu do swoich preferencji.

Do jakich wystrojów wnętrza białe rolety będą pasować?

Jak już widzisz, pod kątem praktycznym białe rolety mogą sprawdzić się doskonale. Ale czy są równie dobre, kiedy myślimy o wystroju wnętrza?

Jak się okazuje, za sprawą swojego uniwersalnego wyglądu rolety dzień i noc w kolorze białym doskonale sprawdzają się we wszystkich pomieszczeniach. Są oczywiście idealne do pokojów, w których mamy białe ściany i jasne meble, ponieważ tworzą z nimi ciekawą kompozycję o bardzo jednolitym i eleganckim charakterze.

Jednocześnie jednak doskonale sprawdzają się jako dodatek do pomieszczeń o bardziej skomplikowanej kolorystyce. Nawet jeśli ściany, posadzka i meble przyciągają spojrzenie barwami, białe rolety będą wówczas mało rzucającym się w oczy dodatkiem. Dzięki temu dobrze uzupełnią bardziej intrygujące barwy innych elementów wystroju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here