Strona Główna : Newsy : Biografia : Dyskografia : Zespół : Zdjęcia
Downloads : MP3 : Video : Management : Koncerty : Linki
Necropolis
Necropolis


 «www.vader.pl

15 lat w VADER!

Oto trzecia i ostatnia odsłona naszej trylogii, mam nadzieję, że wszelkie wątpliwości i spekulacje zostały rozwiane. Doc aktulanie rehabilituje swoją rękę, Daray godnie go zastępuje na koncertach w Czechach, a zespół pisze utwory na nowy album. Niby wszystko gra, ale czy na pewno? Poniżej wywiad z Docem, który musiał się ukazać i chyba dobrze, że tak sie stało.


-To pytanie nurtuje niemal wszystkich i powinno paść jako pierwsze - co się tak naprawdę stało w Hertz Studio? Spekulacji jest wiele...
Najpierw chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy wpisując się do księgi gości przekazywali życzenia rychłego powrotu do zdrowia. Jest to bardzo budujące i podnosi na duchu w ciężkich chwilach. THX za wsparcie duchowe!!! Dziękuję także tym kilku forumowiczom, którym nie przeszkadza fakt, iż nagrałem jeden kawałek z "tymi frajerami Sweet Noise". A dla fanatycznych strażników czystości formy metalowej mam jeszcze jednego, przerażającego newsa: oto nagrałem demo ze znanymi muzykami jazzowymi...zgroza...To tak przy okazji :-)
Do rzeczy... Studio Hertz mieści się w najniższej kondygnacji willi przy ul.Struga. Właściciele studia mieszkają piętro wyżej i owego feralnego dnia rano aby zacząć nagrania w dobrym stylu :-) zamówiłem u nich filiżankę kawy. Zchodząc z nią po schodach do studia nie zachowałem należytej ostrożności (obie ręce miałem zajęte filiżanką na spodku) i ześlizgnąłem się ze schodka, spadłem ze schodów na sam dół. Żeby nie złamać karku instynktownie wyciągnąłem przed siebie ręce i upadłem całym impetem na filiżankę z kawą, która zdążyła już się wcześniej roztrzaskać. Rezultatem było ogólne silne potłuczenie prawej łydki i najgorsze - przecięcie mięśnia zginacza głębokiego palca środkowego i nadcięcie ścięgna. Wizyta na pogotowiu i potem w szpitalu zakończyła się zabiegiem polegającym na zszyciu palca rozciętego w szczególnie niefortunnym miejscu i założeniu gipsu na całe prawe przedramię i dłoń. Jakkolwiek gips zdjęto mi wczoraj, tj. po 6 tygodniach, rehabilitacja potrwa jeszcze sporo czasu, zanim dłoń powróci do pełnej sprawności. Ot i cała historia...

-Jak przyjąłeś decyzję Petera o tym, że trzeba poszukać zastępstwa oraz nagrać płytę i zagrać wszystkie zakontraktowane koncerty? Ze zrozumieniem, czy też żalem?
Z pełnym zrozumieniem. Miałbym się głupio upierać przy tym, by czekali na mnie w sumie nie wiadomo jak długo i odbierać chleb czterem rodzinom na kilka miesięcy? Poza tym kontrakty to umowy prawne. To ja musiałbym zapłacić te wszystkie odszkodowania za niewywiązanie się z umów, a nie stać mnie na to.

-Dlaczego nie zaangazowałeś się w poszukanie godnego zastępcy, wszystko to wyglądało jak ucieczka przed problemem! Byłoby to najbardziej rozsądne wyjście w tej dramatycznej sytuacji! Czy zespół nie miał do ciebie o to żalu?
Mariusz i Peter doskonale znają wszystkich wartych uwagi perkusistów w tym kraju i nie sądzę, by potrzebowali jakichkolwiek sugestii z mojej strony co do zastępcy. Zresztą wszystkie decyzje należą do nich, a mój ewentualny udział w poszukiwaniach miałby tylko wymiar czysto symboliczny. Jeśli powrót do domu, do 3-miesięcznego syna i przyszłej żony, która pod moją nieobecność wychowuje dziecko samotnie jest ucieczką, to owszem, uciekłem. A czy zespół nie miał do mnie żalu nie wiem, bo od czasu wypadku nikt się ze mną nie kontaktował. Prawdopodobnie są na mnie wściekli, czemu się trudno dziwić, bo stworzyłem poważny problem...

-Daray z Vesanii wypadł najlepiej na przesłuchaniach, podjął się także tego trudnego zadania zastąpienia ciebie, bądź co bądź jednego z najlepszych perkusistów w tym gatunku. Jak sądzisz poradzi sobie? Jakich wskazówek byś mu udzielił?
Poradzi sobie bez problemu, tak jak poradził sobie Ząbek. Kawałki Vader są proste formalnie, a Daryo jest dobrym bębniarzem. Nie ma ludzi niezastąpionych. Gdy Lombardo odszedł od Slayer, wszyscy marudzili, że to już nie to samo i lipa, a potem tłumami walili na koncerty i jakoś Slayer nie przepadł w pomroce dziejów przez zmianę składu. Nie sądzę też, by Daryo potrzebował jakichkolwiek wskazówek ode mnie, bo nie mam żadnego patentu na sukces. Wystarczy, że będzie sobą i da z siebie wszystko. Życzę mu wspaniałej przygody i dużo radości z grania z chłopakami. Czyli tego, co było moim udziałem jak dotąd. I proszę się tu nie doszukiwać jakiejś ironii czy zawiści. Jestem ponad to.

-Trudno w to uwierzyć, ale czy nie obawiasz sie sytuacji, w której Peter podejmię najgorszą dla ciebie decyzję?
Obawiam się i wcale nie trudno w to uwierzyć. Peter potrzebuje ludzi na których można polegać. Stąd te częste zmiany składu.

-Czym jest dla ciebie Vader?
Oddałem zespołowi ostatnie 15 lat życia, więc jakiej odpowiedzi tu się spodziewasz?

[powrót]
 
Strona Główna : Newsy : Biografia : Dyskografia : Zespół : Zdjęcia : Downloads : MP3 : Video : Management : Koncerty : Linki