Strona Główna : Newsy : Biografia : Dyskografia : Zespół : Zdjęcia
Downloads : MP3 : Video : Management : Koncerty : Linki
Necropolis
Necropolis


 «www.vader.pl

Trudna decyzja

Niedawno umieściliśmy wywiad z Daray'em, abyście mogli poznać jego opinię o sytuacji w Vader. Dzisiaj rozmowa z Peter'em, który rozwiewa wszelkie spekulacje na temat "przydatności" Daray'a w Vader. Jako trzeci, juz niedługo, umieścimy wywiad z Docem!

-Jak się poczułeś, gdy dowiedziałeś się, że Doc nie dokończy sesji nagraniowej, ale również nie będzie w stanie zagrać zakontraktowanych tras?


Nie wiem,czy byłem bardziej zdziwiony,czy wkurzony?! Byłem już duchowo nastawiony na pracę w studio i taka wiadomość była niczym cios w pysk!! Wypadek wypadkiem,ale my jako zespół -po prostu - musimy nagrać tę płytę teraz, gdyż wymaga tego podpisany kontrakt!!! Niestety od kiedy jesteśmy zespołem zawodowym, nie stać ani nas, ani naszych słuchaczy na sentymenty. Szczególnie kiedy Doc nie będzie mógł grać przez co najmniej trzy miesiące. Stąd ta niełatwa decyzja o zmianach w zespole i przesunięcie wydania albumu na wrzesień.

-Czy były jakieś specjalne wymagania względem perkusistów, których chcieliście przesłuchać? Jak to wszystko przebiegało, ta selekcja?

Doc nie jest łatwym do zastąpienia muzykiem, a utwory Vader to - wbrew pozorom - nie najłatwiejszy "orzech do zgryzienia". Przekonaliśmy się o tym zarówno my sami, jak i ci wszyscy perkusiści, którzy twierdzili inaczej. Wymagania nie opierały się wyłącznie na umiejętności zagrania utworów, ale również na możliwościach dłuższych wyjazdów, pracy poza domem. Niemałe znaczenie miał także charakter człowieka i jego zaangażowanie w pracę z nami. Gra w Vader to nie tylko umiejętności, ale również, a może "przede wszystkim", wytrzymałość fizyczna (sporo długich koncertów) jak i psychiczna... (np. na liczne "uszczypliwe" uwagi tych wszystkich "życzliwych").

-Przesłuchiwaliście perkusistów w ich salach prób, czy zdradzisz jakieś szczegóły?

Próbowalismy z kilkoma bębniarzami - naszym zdaniem godnymi zastępcami Doc'a. Każdy z nich miał równe szanse tj. każdy miał do zagrania trzy wybrane przeze mnie utwory (Dark Age, Silent Empire i When Darkness Calls), grał na swoim zestawie, w swojej sali prób, solo i bez podkładu gitary. Wszyscy mieli ten sam czas na przygotowanie (ok. tygodnia). Wybrać można jednego - i to wlaśnie Daray zdystansowal całą resztę. Niemniej szacunek należy się wszystkim przesłuchiwanym - to znakomici bębniarze. My jednak potrzebujemy tego jednego - najlepszego!

-Dlaczego wybór padł na Daraya? Jak scharakteryzowałbyś to co usłyszałeś i zobaczyłeś w jego wykonaniu?

Daray'a widziałem już na wspólnej trasie z Vesanią i wiedziałem, że potrafi grać szybko i sprawnie. Byłem jednak naprawdę zaskoczony z jaką dokładnością i zaangażowaniem podszedł do sprawy. To ambitny i uzdolniony bębniarz! Jest bardzo dokładny, a zarazem ma to "coś swojego". Potrafi zagrać "pod Doc'a" (w sumie to jeden z Jego inspiratorów), ale ja chciałbym wyciągnąć na płycie jak najwięcej "Daray'a z Daray'a". Największa próba jednak przed Nim - koncerty, nagrania i .... wytrzymanie presji. Musi udowodnić,że wybór padł nie przypadkowo!

-Co dalej? Jaki materiał ma do przygotowania Daray, jak oceniasz jego szanse na zastapienie Doca?

Musi przygotować set koncertowy, około 15-18 utworów. W miedzyczasie będzie musiał nauczyć sie utworów na nową płytę. Zapewne zmienię w związku z tym kilka piosenek, by wykorzystać jego atuty (jak np.szybkość). Zresztą zobaczymy. Ja tam wierzę w Niego i jego możliwości.[powrót]
 
Strona Główna : Newsy : Biografia : Dyskografia : Zespół : Zdjęcia : Downloads : MP3 : Video : Management : Koncerty : Linki