Strona Główna : Newsy : Biografia : Dyskografia : Zespół : Zdjęcia
Downloads : MP3 : Video : Management : Koncerty : Linki
Tibi Et Igni
Tibi Et Igni3 kwietnia 2015 mija blisko trzydzieści lat od pierwszej edycji Metalmanii na której zaszczyt miał wystąpić Vader, a sam Peter wspomina to wydarzenie tak:

„Występ na Metalmanii w kwietniu 1986 roku był jednocześnie pierwszym większym koncertem Vader. Kilkakrotnie byliśmy zapraszani na ten największy w Polsce festiwal Metalu, ale to właśnie pierwszą edycję pamiętam najdokładniej. Vader’a wybrano na podstawie kasety nagranej na jednej z prób, jaką wysłaliśmy wraz z całym materiałem promocyjnym do Katowic. Szczerze mówiąc, nikt z nas nie liczył nawet na odpowiedź… aż któregoś zimowego wieczora wpadł na salę prób Zbyszek z wypiekami na twarzy i gromkim: „Jedziemy na Metalmanię!!!”. Zaskoczenie i radość można było porównać chyba tylko do podpisania kontraktu na debiut Vader dla Earache Rec. sześć lat później. Sam koncert przeleciał jak błyskawica. Strasznie rajcowała nas festiwalowa atmosfera, multum kapel „po fachu”, no i świetne przyjęcie przez kilkutysięczną publikę. Dla młodej kapeli z Olsztyna było to przedpiekle wielkiego świata! Zapoznaliśmy się wtedy z Dragonem i Test Fobii Kreon. Byliśmy ortodoksami i szukaliśmy podobnych sobie „dusz”. Metalmania była dla Vader przełomem pod jeszcze jednym względem. W drodze powrotnej pożegnaliśmy się ze Zbyszkiem – współzałożycielem grupy. Chcieliśmy iść w zdecydowanie agresywną stronę muzyki – grać szybciej i bardziej Diabelsko. Zbyszek nie chciał tak grać… Tak więc historia znanego dziś stylu Vader rozpoczęła się właśnie w kwietniu 1986 roku po festiwalu Metalmania”.
Właśnie 3 kwietnia przypomnimy muzyczne początki najważniejszego polskiego zespołu z pod znaku Death Metalu. Pierwsze trzy dema zespołu Vader: „ Live in Decay” , „Necrolust” oraz „Morbid Reich” zapoczątkowały światową ekspansję Mrocznej Rzeszy która trwa nieprzerwanie do dzisiaj. Wszystkie trzy wydawnictwa doczekały się specjalnych edycji na które niewątpliwe zasługują. Będzie to również początek specjalnych wydawnictw które będą pojawiały w najbliższych miesiącach.
Przygotowaliśmy wydania w formie zwykłych Cd, limitowanych digi packów, limitowanych kaset, oraz limitowanych winyli,do tego specjalne edycje koszulek oraz 3 specjalne wzory koszulek przygotowane na tę okazję przez samego Chrisa Moyena! które pojawią się już w przyszłym tygodniu na sklepie vaderempire ! Staraliśmy się aby wszystkie wydawnictwa zachowały swój pierwotny charakter i jak najlepiej oddawały klimat tamtych czasów. Nad całością graficznych przygotowań czuwał Peter który udostępnił większość oryginalnych materiałów zawartych na tych wydawnictwach. Zawartość muzyczna wszystkich demówek została także specjalnie odszumiona i przygotowana specjalnie pod każdy nośnik czyli vinyl, kasetę oraz Cd. Staraliśmy się aby pod każdym względem wydawnictwa te miały charakter kolekcjonerski i mamy nadzieję że spełnią te oczekiwania.
W przygotowaniu znajduje się także specjalna edycja winylowa trzech demówek w oprawie graficznej nad którą obecnie pracuje Zbigniew M.Bielak . Edycja ta ukaże wraz z ponad 200 stronicową książką formatu 30cmx30cm zawierającą unikatowe nigdzie nie publikowane zdjęcia ,wywiady,recenzje,oraz publikacje z okresu „demówkowego” wszystko to opatrzone szerokim komentarzem który przygotowuje znawca tematu czyli Jarek Szubrycht. Całość ekskluzywnie opakowana wraz z dodatkowym DVD .Planowana data wydawnictwa to czerwiec 2015.Okładkę do książki przygotował Chris Moyen !!!

4 marca zapraszamy na specjalny koncert „ZANIM NASTAŁA ERA CHAOSU” do Białostockiego klubu ZMIANA KLIMATU na którym będzie można nabyć wszystkie wydawnictwa we wszystkich formatach na miesiąc przed oficjalną premierą!
A już teraz zapraszamy do zakupów w przedsprzedaży na :

http://vaderempire.pl/nowosci.html

Tylko na sklepie vaderempire.pl specjalne edycje koszulek oraz innych gadżetów !!!

Na stronie:
http://web.witchinghour.pl/news?lang=en
Można zapoznać się z brzmieniem poszczególnych wydawnictw!!!
Poprzednie newsy 
Strona Główna : Newsy : Biografia : Dyskografia : Zespół : Zdjęcia : Downloads : MP3 : Video : Management : Koncerty : Linki