Strona Główna : Newsy : Biografia : Dyskografia : Zespół : Zdjęcia
Downloads : MP3 : Video : Management : Koncerty : Linki
Welcome To The Morbid Reich
Welcome To The Morbid Reich
 01.02.2003  
 
Zwycięstwo w Metal Hammer!
W nowym numerze Metal Hammer (Nr2/2003) ukazało się podsumowanie roku 2002 według czytelników tego pisma. W kategorii "Muzyk roku" na 1 miejscu uplasował się Peter(VADER), a na 6 miesjcu Doc(VADER). W Kategorii "Zespół roku" VADER na 1 miejscu, przed SWEET NOISE i ACID DRINKERS. W kategorii "Album roku" płyta "Revelations" zajęła 2 miejsce. Na 1 miejscu "Czas Ludzi Cienia" SWEET NOISE. W Kategorii "Osobowość roku" Peter na 2 miejscu. W kategorii "Przebój roku" VADER umieścił aż 3 utwory w pierwszej 10-tce!!!! Są to kolejno - "Epitaph"(4), "Revelation of Black Moses"(8) i "Nomad"(10). Wszystkim czytelnikom Metal Hammer dziękujemy za głosy na VADER!
 
 30.01.2003  
 
VADER na Metalmanii 2003
VADER weźmie udział w festiwalu Metalmania 2003, który odbędzie się 5-go kwietnia w katowickim Spodku. Zespół zagra tam na główne scenie obok takich grup jak SAMAEL, SAXON, OPETH, MAYHEM, ANATHEMA, SWEET NOISE...
 
 30.01.2003  
 
Nowy wywiad z Peterem
Zachęcamy do przeczytania długiego wywiadu z Peterem, w którym lider VADER opowiada o ostatnich podbojach zespołu.
 
 28.01.2003  
 
Nowy rekord na www.vader.pl!
W dniu 28 stycznia 2003 padł rekord oglądalności na stronie www.vader.pl, który wyniósł 1459 odwiedzin!!! Wszystkim, którzy przyczynili się do tego serdecznie dziękujemy i zapraszamy do odwiedzania naszej strony. Już wkrótce nowe uaktualnienia i niespodzianki!
 
 28.01.2003  
 
Ściągnij nowe video VADER!
Prezentujemy nowe video zespołu, zarejestrowane podczas koncertu na ubiegłorocznym Summer Breeze Festival na potrzeby DVD, które zostanie wydane w kwietniu przez Nuclear Blast. Na DVD znajdą się nagrania innych zespołów, między innymi: HYPOCRISY, DIMMU BORGIR, SENTENCED, SAMAEL, PARADISE LOST, TIAMAT... Lista nie została jeszcze ostatecznie potwierdzona. Więcej o tym wydawnictwie na stronie Nuclear Blast
 
 28.01.2003  
 
Mniej koncertów we Francji
VADER zagra tylko 4 koncerty w ramach krótkiego tour we Francji. Z 8 zapowiadanych koncertów wypadli promotorzy, którzy zroganizują koncertry w ramach kwietniowo-majowej europejskiej trasy VADER z ARKON INFAUSTUS i ARISE. Promotor trasy we Francji pragnie wszystkich przeprosić za odwołanie 4 koncertów i zaprosić francuskich maniax do Calais, Grenoble, Avignon i Bordeaux. Poniżej ostateczny program pobytu VADER we Francji.

17.02.2003 CALAIS / Infernal Club
19.02.2003 GRENOBLE / Entrepot Club
20.02.2003 AVIGNON / La Comedie d'Avignon
22.02.2003 BORDEAUX / Koslov Club
 
 21.01.2003  
 
Angielski "Terrorizer" docenił VADER!
W podsumowaniu angielskiego magazynu metalowego "Terrorizer" jedynymi reprezentantami Polski były dwie grupy VADER i DECAPITATED. W kategorii "Najlepszy Zespół według czytelników" - VADER zajął 8 miejsce (pierwsza trójka to kolejno - NILE, IMMORTAL, OPETH...). W kategorii "Najlepszy Album według czytelników" - "Revelations" na 9 miejscu (ex aequo z OPETH i LACUNA COIL). Według dziennikarzy magazynu płyta "Revelations" zajęła 19 miejsce na 40 sklasyfikowanych płyt (pierwsza trójka to ISIS, NILE i ELECTRIC WIZARD). Za VADER m.in. IMMORTAL, ARCTURUS, HALFORD, ARCH ENEMY, DOWN i wiele innych. Jest to tym większe wyróżnienie, że w ubiegłym roku VADER nie został w ogóle sklasyfikowany! Z kolei ponownie w kategorii "Nadzieja" DECAPITATED znalazł się na 3 miejscu.
 
 20.01.2003  
 
Europejska trasa VADER w przygotowaniu
VADER plus ARKHON INFAUSTUS (Osmose), ARISE (Spinefarm) to zespoły, które tworzą skład trasy, która przetoczy się w kwietniu i maju tego roku po Europie. Na dzień dzisiejszy mamy kilka potwierdzonych dat. Więcej sukcesywnie w najbliższej przyszłości. Organizatorem trasy jest Metallysee Agency.

25.04. D MUNSTER - LIVE AREA
26.04. BL VOSSELAAR - BIEBOB
27.04. NL ROTTERDAM - BAROEG
04.05. FR PARIS - LA LOCOMOTIVE
08.05. SP IRUN - TUNK
09.05. SP BARCELONA - MEPHISTO
10.05. SP MADRID - RITMO & COMPAS
11.05. SP MURCIA - MOLOKO
 
 20.01.2003  
 
Dobra passa trwa!
Doszło do nas kolejne notowanie metalowej audycji, tym razem najlepszych 5 płyt 2002 roku według słuchaczy audycji "Nemezis". Z dumą informujemy, że po raz kolejny album "Revelations" znalazł się na pierwszym miejscu! Więcej na stronie www.nemezis.metal.pl
 
 14.01.2003  
 
VADER najlepszy w Mrocznej Strefie
Jedna z niewielu działających jeszcze audycji metalowych w naszym kraju - "Mroczna Strefa" (Radio Grudziądz 90.6 FM) ogłosiła wyniki głosowania słuchaczy na "Mroczną Dychę 2002 - Najlepsze Albumy 2002 Roku". Na pierwszym miejscu uplasowała się płyta grupy VADER- "Revelations"!
 
 7.01.2003  
 
Nowe mp3 na www.vader.pl
Ale będąc szczerym, te dwa utwory pochodzą z dwóch słynnych taśm demo VADER, "Necrolust" i "Morbid Reich". Już teraz w dziale mp3 możecie pobrać bluźnierczy "Decapitated Saints" oraz pełen mocy "Vicious Circle".
 
 30.12.2002  
 
Materiały promo do załadowania
Trzy bardzo dobrej jakości zdjęcia oraz logo VADER możecie teraz załadować z sekcji zespół. Możecie używać ich w waszych magazynach i na stronach internetowych.
 
 13.12.2002  
 
Nowe MP3
Cóż możemy powiedzieć...ten death metalowy klasyk z debiutanckiej płyty MORBID ANGEL w interpretacji VADER brzmi fantastycznie. Sprawdzcie to- Immortal Rites (2,73 MB).
Wkrótce nowe utwory do pobrania.
 
 13.12.2002  
 
Plany na 2003
Powoli krystalizują się plany VADER na przyszły 2003 rok. Zespół na pewno nie wyda nowej studyjnej płyty, która jest planowana dopiero na 2004 rok! Wszyscy fani zespołu będą mieli natomiast okazję kupić kolejny w dyskografii mini album, który zostanie wydany na jesieni 2003. Na tym wydawnictwie znajdą się wszystkie utwory bonusowe z "Revelations" oraz 2 lub 3 nowe utwory. Kolejnym wydawnictwem będzie nowe DVD VADER sygnowane przez Metal Mind, nagrane podczas październikowego koncertu w krakowskim studiu na Krzemionkach. Płytę będzie można kupić wyłącznie w Polsce!

Sezon koncertowy VADER rozpocznie trasą we Francji (szczegóły w newsach). 23 kwietnia wyruszą na europejskie tournee, w sumie 25 koncertów. VADER zapowiadany jest także na przyszłorocznej Metalmanii i Thrash'em All Festival. Poza tym, główny nacisk zostanie położony na wiosenne i letnie festiwale. Już 18 i 19 kwietnia VADER zagra dwa prestiżowe festiwale w Skandynawii - The Inferno Festival w Norwegii oraz Motala Metal Festival w Szwecji. Potwierdzony został udział VADER na Wacken Open Air 2003 oraz Party San Open Air w Niemczech. Trwają rozmowy z innymi promotorami dużych festiwali, o szczegółach poinformujemy was wkrótce.

Na wrzesień została przewidziana trasa w Polsce, około 10 koncertów. Później kolejne europejskie tournee z HYPOCRISY, oraz udział w grudniowym X-Mass festivals 2003. W międzyczasie zespół chce zagrać serię koncertów za wschodnią granicą i być może w USA i Japonii, jeśli wystarczy czasu.
 
 12.12.2002  
 
VADER w Brazylii
VADER zakończył swoje tournee w USA koncertem w Atlancie i wrócił do Miami na Florydzie, gdzie w ambasadzie brazylijskiej załatwiał wszystkie formalności wizowe. Po dniu odpoczynku, 11 grudnia wylecieli do Brazylii. Jak nas ponformował promotor trasy Eduardo z Tumba Records, zespół przybył cały i zdrowy. Po krótkiej wizycie w hotelu, zostali zaproszeni do domu braci Kolesne z KRISIUN na metalowe party! Jutro czeka ich także kolejna wizyta w ambasadzie, tym razem kolumbijskiej, w której ze względu na niestabilną sytuację w kraju muszą przedstawić dodatkowe dokumenty uprawniające ich do przekroczenia granicy. Miejmy nadzieję, że nie wezmą VADER za terrorystów... chociaż kto ich tam wie? Powrót do Polski spodziewany jest 24.12 z Sao Paulo przez Nowy Jork i Zurych. W Warszawie lądowanie 26.12 przed południem.
 
 10.12.2002  
 
Dodaliśmy wywiad
Do sekcji wywiadów z zespołem dodaliśmy nieco starszy, ale bardzo interesujący wywiad Łukasza Dunaja z Peterem. O "Pracoholikach death metalu" możecie przeczytać tutaj.
 
 05.12.2002  
 
Nowe fotki z trasy
Dziś dodaliśmy kilka nowych zdjęć z trasy VADER po USA.
 
 18 listopada 2002  
 
Zdjęcia z New Jersey
Anne Marie z www.metalgoddessamb.com wysłała nam kilka nowych zdjęć Petera, z koncertu VADER w klubie Krome, New Jersey. Możecie je znaleźć w sekcji zdjęć.
 
 18 listopada 2002  
 
Nowe ujęcia z Krakowa!
W sekcji zdjęć możecie zobaczyć trzy fotki z krakowskiego studia TV, gdzie VADER nagrał materiał na nadchodzące, nowe DVD zespołu. Sprawdźcie to!
 
 14 listopada 2002  
 
Kolejna trasa po Europie!
23 lub 24 kwietnia 2003 rozpocznie się kolejne europejskie tournee VADER. Tym razem zespół zabierze ze sobą tylko 2 zespoły, a cała trasa zamknie się w około 24 koncertach. Więcej szczegółów wkrótce.
 
 11 listopada 2002  
 
W sekcji zdjęcia możecie zobaczyć kilka świezych fotek. Przy okazji, katalog zdjęć został podzielony na dwie części celem odciążenia. Link do starszych fotek znajdziecie poniżej tych nowszych.
 
 7 listopada 2002  
 
Japonia zdobyta!
5 koncertów w głównych ośrodkach metalowych w Japonii, spotkania z fanami, mediami, obiad z szefami wytwórni Marquee/Avalon, liczne spotkania towarzyskie i wycieczki. To ogólne podsumowanie wizyty VADER w Japonii. Agencja Smash West stanęła na wysokości zadania i zorganizowała perfekcyjne tournee. 5 koncertów obejrzało w sumie 2000 osób. Pierwszy koncert w Tokio zebrał prawie 500 wiernych maniaków, według Petera takiej rzeźni na sali w historii występów VADER jeszcze nie było! Wszystkie koncerty zostały zarejestrowane na video i na pewno zostaną opublikowany w przyszłości. Wkrótce na stronie nowe zdjęcia z Japonii. Jednak największym przeżyciem była Hiroszima i miejsce, w którym została zrzucona bomba atomowa... Takich miejsc i panującej tam apokaliptycznej atmosfery podobno się nie zapomina...
 
 7 listopada 2002  
 
Trasa w USA rozpoczęta!
VADER rozpoczął swoje kolejne amerykańskie tournee koncertem w West Springfield. Pełny rozkład jazdy poniżej. Przypominamy, że VADER na trasie wspomagają IMMOLATION, THE BERZERKER i ORIGIN. Jest to pierwsza trasa zorganizowana przez nową agencję FirstRow Talent, z którą VADER podpisał kontrakt na najbliższe lata. FirstRow Talent reprezentuje VADER na terytorium USA i Kanady.

11.06.02 West Springfield, VA @ Jaxx
11.08.02 Morgan, NJ @ Club Krome
11.09.02 Poughkeepsi, NY @ Chance
11.11.02 Montreal, QC @ Foufounes Electriques
11.12.02 Toronto, ONT @ Kathedral Room
11.14.02 Indianapolis, IN @ Emerson Theatre
11.16.02 Aurora, IL @ Riley's Rockhouse
11.17.02 St. Paul, MN @ The Lab
11.19.02 Lawrence, KS @ The Bottleneck
11.20.02 Denver, CO @ Bluebird Theatre
11.22.02 Seattle, WA @ Catwalk
11.23.02 Portland, OR @ Meow Meow
11.25.02 Hollywood (West), CA @ The Key Club
11.26.02 Santa Ana, CA @ Galaxy Theatre
11.27.02 San Diego, CA @ Brick By Brick
11.29.02 Phoenix, AZ @ The Mason Jar
12.01.02 Dallas, TX @ The Canyon Club
12.02.02 Austin, TX @ The Backroom
12.03.02 Houston, TX @ Cardi's
12.05.02 Ft. Lauderdale,FL @ The Factory
12.06.02 Tampa, FL @ Brass Mug
12.07.02 Spartenburg, SC @ Ground Zero
12.08.02 Atlanta, GA @ Masquerade
 
 31 październik 2002  
 
Trasa w Ameryce Południowej potwierdzona!
Dzisiaj otrzymaliśmy potwiedzenie trasy, jaką VADER odbędzie w Ameryce Południowej. Będzie to 6 koncertów w Brazylii i jeden w Kolumbii. Ze względu na bezpieczeństwo promotor trasy zrezygnował ostatecznie z planowanych koncertów w Chile i Wenezueli. Koncert w Bogocie jest także dużym niebezpieczeństwem, dlatego mimo potwierdzenia przez kolumbijskiego promotora, ostateczna decyzja zostanie podjęta na miejscu w Brazylii. Kolumbia jest obecnie w poważnym kryzysie gospodarczym i politycznym, niebezpieczeństwo stanowią ataki terrorystyczne na miejsca publiczne. Mimo to, koncerty w Brazylii są potwierdzone i od jutra rusza promocja. Na trasie VADER jako support act wystąpi NEPHASTH i lokalne zespoły. Tumba Records wyda na te okazję limitowaną do 250 sztuk edycję koszulki VADER oraz być może zarejestruje kilka koncertów na przyszły MCD live. Wylot VADER do Brazylii bezpośrednio z Florydy 11 grudnia. Powrót do kraju via Nowy Jork i Zurych dopiero 25 grudnia. Poniżej dokładny plan trasy.

13/12 - Florianópolis/SC
14/12 - Sao Paulo/SP
15/12 - Rio de Janeiro/RJ
17/12 - Bogotá (Colombia)
20/12 - Brasília/DF
21/12 - Recife/PE
22/12 - Belém/PA
 
 28 październik 2002  
 
Wyróżnienie dla www.vader.pl
Strona www.vader.pl została wyróżniona w rankingu Golden Web Award 2002/2003. Informację tą możecie sprawdzić pod niniejszym adresem, wpisując adres strony w okienku weryfikacyjnym.
 
 15 wrzesień 2002  
 
Nowe zdjęcia z koncertu.
Możecie już zobaczyć kilka nowych zdjęć VADER z niedawnego koncertu w Amneville (Francja). Zapraszamy do sekcji zdjęć.
 
 15 wrzesień 2002  
 
Pierwsze echa z frontu!
VADER ma za sobą 15 koncertów w ramach "Revelations Europe Tour 2002", w którym uczestniczą ponadto KRISIUN, DECAPITATED i PREJUDICE. Jak dotąd trasa przebiega bez zakłóceń, frekwencja na koncertach jest bardzo dobra, a w sumie 15 koncertów obejrzało ponad 5000 osób! Koncerty w Dublinie, Londynie i Paryżu były wyprzedane. Wkrótce więcej o trasie.
 
 15 wrzesień 2002  
 
Trasa w USA zapięta!
Tak przedstawia sie rozkład trasy koncertowej(brakuje jeszcze miejsc 3-4 koncertów), którą VADER odbędzie w USA z IMMOLATION, THE BERZERKER i ORIGIN. Będzie to pierwsza trasa zorganizowana przez nową agencję FirstRow Talent, z którą VADER podpisał kontrakt na najbliższe lata. FirstRow Talent reprezentuje VADER na terytorium USA i Kanady.

11/6 West Springfield, VA Jaxx
11/8 Morgan, NJ Club Krome
11/9 Poughkeepsie, NY Chance
11/11 Montreal, QC Foufounes Electriques
11/12 Toronto, ONT Kathedral Room
11/13 Cleveland, OH Peabody's Down Under
11/14 Indianapolis, IN Emerson Theatre
11/15 Detroit, MI Harpo's Concert Theatre
11/16 Aurora, IL Riley's Rockhouse
11/17 St. Paul, MN The Lab
11/19 Lawrence, KS The Bottleneck
11/20 Denver, CO Bluebird Theatre
11/22 Seattle, WA Catwalk
11/23 Portland, OR Meow Meow
11/25 Santa Ana, CA Galaxy Theatre
11/26 Hollywood, CA The Whiskey
11/27 San Diego, CA Brick By Brick
11/29 Phoenix, AZ The Mason Jar
12/01 Dallas, TX The Canyon Club
12/02 Austin, TX The Backroom
12/03 Houston, TX Cardi's
12/05 Ft. Lauderdale, FL The Factory
12/06 Tampa, FL Brass Mug
12/07 Spartenburg, SC Ground Zero
12/08 Atlanta,GA Masquerade
 
 15 wrzesień 2002  
 
Ameryka Południowa coraz pewniejsza!
Wszystko wskazuje na to, że po wielu perturbacjach z lokalnymi promotorami VADER wystąpi po raz pierwszy w Ameryce Południowej. Nie jest jeszcze znany dokładny terminarz koncertów, jednak możemy podać daty i miejsca zakontraktowane na dzień dzisiejszy. Na trasie VADER wspomagać będzie prawdopodobnie NEPHASTH.

13/12 - Florianopolis/SC (Brazylia)
14/12 - Sao Paulo/SP (Brazylia)
15/12 - Rio de Janeiro/RJ (Brazylia)
16/12 - dayoff
17/12 - (Colombia)
18/12 - (Venezuela)
19/12 - (Chile)
20/12 - Brasília/DF(Brazylia)
21/12 - Recife/PE (Brazylia)
22/12 - Belém/PA (Brazylia)
 
 16 sierpień 2002  
 
Krótkie tournee we Francji.
VADER pod koniec lutego 2003 zagra 8 koncertów we Francji. Gościem trasy będzie zespół GURKKHAS(Francja). Będzie to pierwsza oddzielna trasa we Francji zespołu.

Rozkład trasy:

15.02.2003. PARIS / Dunois Club
16.02.2003. AMNEVILLE / After Club
17.02.2003. CALAIS FR / Infernal Club
18.02.2003 STRASBOURG / La laiterie Club
19.02.2003 GRENOBLE / Entrepot
20.02.2003 AVIGNON / La Comédie d'Avignon
21.02.2003 NANTES / A La Barague
22.02.2003. BORDEAUX / Koslow
 
 16 sierpień 2002  
 
VADER na Summer Breeze Festival 2002
23 sierpnia VADER zagra na Summer Breeze Festival w Abtsgmund(Niemcy). Jest 3 dniowy festiwal, na którym oobok VADER zagrają TIAMAT, HYPOCRISY, SKINLAB, DIMMU BORGIR, NIGHTWISH, PAIN, PARADISE LOST, SAMAEL i wiele innych.
 
 16 sierpień 2002  
 
VADER na trasie po Europie
POtwierdzono już oficjalnie dokładny rozkład europejskiej trasy VADER, w towarzystwie KRISIUN, DECAPITATED i PREJUDICE, a także gości specjalnych. Przedstawia się on następująco:

30.08.2002. IRL BELFAST - ROSSETA CLUB
31.08.2002. IRL DUBLIN - SCHELTER
01.09.2002.SCH GLASGOW - CATHOUSE
02.09.2002. UK NOTTINGHAM - OLD ANGEL
03.09.2002. UK LONDON - UNDERWORLD
04.09.2002. D ESSEN - ZECHE CARL *
05.09.2002. NL ROTTERDAM - BAROEG **
06.09.2002. NL EINDHOVEN - EFFENAAR **
07.09.2002. BL VOSSELAAR - BIEBOB **
08.09.2002. FR PARIS - LOCOMOTIVE *
09.09.2002. FR AMNEVILLE - AFTER CLUB *
10.09.2002. FR VILLEURBANNE - CCO *
11.09.2002. FR PERPIGNAN
12.09.2002. SP BARCELONA - MEPHISTO
13.09.2002. SP IRUN - TUNK
14.09.2002. SP MADRID - RITMO & COMPAS
15.09.2002. SP MURCIA - GAMMA
16.09.2002. PR COIMBRA - LE SON
17.09.2002. PR LISBOA - PARADISE GARAGE
19.09.2002. FR RAMONVILLE - SALLE DES FETES
20.09.2002. FR SALON DE PROVENCE - COUCOU
21.09.2002. FR CANNES - MJC PICAUD
22.09.2002. CH WIL - REMISE
23.09.2002. ITA CESENA - VIDIA
24.09.2002. ITA ROME - ALPHEUS
25.09.2002. ITA MASSAFR (TAR) - U'MIND'RON
27.09.2002. GRE TESSALONIKI - HYDROGIOS
28.09.2002. GRE ATHENS - ANN CLUB
01.10.2002. A SALZBURG - ROCKHOUSE
02.10.2002. CR ZAGREB - MOCVARA
03.10.2002. SL LJUBLJANA - K4
04.10.2002. A VIENNA - ARENA
05.10.2002. D ENGELSDORF - HELLRAISER
06.10.2002. CZ PLZEN - POOL CLUB
08.10.2002. PL KRAKOW - ŁĘG STUDIO
09.10.2002. D BERLIN - K17
10.10.2002. D HAMBURG - MARX
11.10.2002. D OSNABRUCK - WORKS
12.10.2002. D TRIER - EXIL
13.10.2002. NL SNEEK - BOLWERK

• * + DYING FETUS - MONSTROSITY - HOUWITSER
• ** bez PREJUDICE[archiwum]
 
 
Strona Główna : Newsy : Biografia : Dyskografia : Zespół : Zdjęcia : Downloads : MP3 : Video : Management : Koncerty : Linki